Kontrast
Wielkość czcionki

Modlitwa Bez Granic dla Niepodległej w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie

2019.01.13 Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie, Kanonia, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Instytut Myśli Schumana i Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 19.00 - 21.00

Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana zapraszają na Modlitwę bez Granic dla Niepodległej w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie 13 stycznia o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie

Za błogosławieństwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza oraz serdecznym poparciem Księdza Prałata Bogdana Bartołda 13 stycznia o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce odbędzie się Modlitwa Bez Granic. Pierwsza „Modlitwa Bez Granic” miała miejsce 13 maja 2018 roku podczas Europejskiego Festiwalu Schumana w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie i od tej pory co miesiąc była kontynuowana w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

W niedzielę 13 stycznia Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą a następnie będzie kontynuowana przed Najświętszym Sakramentem w formie śpiewów, wezwań modlitewnych i rozważań w połączeniu z oprawą muzyczną. Będziemy dziękować Trójcy Świętej za pokój w Europie oraz prosić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana, który po wojnie rozpoczął Misję budowania Wspólnoty Narodów Europy. Obecnie różne siły w Europie przeciwstawiają się budowaniu Wspólnoty Narodów, dlatego chcemy prosić Boga o wyposażenie nas w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Misji Roberta Schumana.

Świadomi coraz większych zagrożeń pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich. Dlatego z całego serca zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic na Modlitwę bez Granic.

Logo Modlitwy bez Granic

Miejsce wydarzenia

Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie, Kanonia, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie ul. Swiętojańska 8, Stare Miasto

Adres

Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie, Kanonia, Warszawa, Polska