Kontrast
Wielkość czcionki

Musical „Przebudzenie”

2018.11.11 Sambora 5A, Pelplin, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Fundacja "Na cały Głos"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Autorem musicalu „Przebudzenie” jest zespół „Na cały Głos”, który istnieje w Pelplinie od 7 lat przy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radiu Głos”. Należą do niego młodzież i osoby dorosłe z terenu powiatu tczewskiego oraz starogardzkiego i jest to jedyny taki zespół muzyczny w Polsce. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Marek Puchowski, członek zespołu „NcG”, student 3. roku Musicalu na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Prapremiera musicalu odbędzie się w niedzielę, 11 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Hali Sportowo – Widowiskowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Cały spektakl potrwa ok 1,5 h. Zaplanowano wykorzystanie ruchu scenicznego oraz włączenie widowni we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W spektaklu weźmie udział ok 40 osób.

Forma musicalowa jest bardzo dynamiczna, ciekawa i widowiskowa. Ten projekt może być żywą lekcją historii dla uczniów, studentów i dorosłych odbiorców. Scenariusz nawiązuje do okresu zaborów Polski oraz czasy I i II wojny światowej. Główny bohater przechodzi przemianę z osoby obojętnej na sprawy Ojczyzny na odważnego patriotę. Wydarzenie ma skłonić odbiorcę do refleksji nad jego miłością do Ojczyzny.

Muzykę skomponowali Jacek Hoduń, absolwent reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Agata Hoduń, studentka Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku i ich ojciec, Sławomir Hoduń. Scenografię przygotował Jan Popis, student 3. roku Musicalu na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wizualizację, we współpracy z firmą Mediadivison z Torunia oraz ideę wydarzenia przygotował ks. Zbigniew Gełdon, twórca zespołu „NcG”, absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, specjalność Reklama i Public Relations, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głos na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Szczegóły lokalizacji

Hala sportowo-widowiskowa Zespołu Kształcenia i wychowania nr 1 w Pelplinie (ul. Sambora 5a)

Adres

Sambora 5A, Pelplin, Polska