Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu

2018.11.11 Serce Józefa Piłsudskiego, Rasų gatvė, Wilno, Litwa
Dodaj do kalendarza
Organizator: Ambasada RP w Wilnie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 13:00

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”!

Bądź 11 listopada o godzinie 13.00 (czasu litewskiego) przy Mauzoleum Matki i Serca Syna na cmentarzu na Starej Rossie w Wilnie i włącz się we wspólne świętowanie.

Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

czarno-białe zdjęcie ludzi w ludowych strojach

Miejsce wydarzenia

Serce Józefa Piłsudskiego, Rasų gatvė, Wilno, Litwa

Szczegóły lokalizacji

Mauzoleum Matki i Serca Syna na cmentarzu na Starej Rossie w Wilnie

Adres

Serce Józefa Piłsudskiego, Rasų gatvė, Wilno, Litwa