Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu

2021.11.10 Kilińskiego 11, Brody, Polska
Dodaj do kalendarza
  • plenerowo
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Brodach we współpracy z Nadleśnictwem Lubsko - Lasy Państwowe
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 10:00 - 13:00

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!
Podczas obchodów święta oprócz apelu, odbędzie się gra terenowa dla wszystkich klas. Jednym ze stanowisk będzie stanowisko Nadleśnictwa Lubsko pt. „Lasy – nasze dobro narodowe”. Uczestnicy gry wezmą udział w konkursie o lasach Polski.

Na zdjęciu widoczna jest grupa dzieci z wychowawczynią podczas gry terenowej na terenie szkoły. Nad ich głowami powiewają flagi - flaga Polski oraz flaga Lasów Państwowych.

Obchody Święta Niepodległości w Brodach – gra terenowa, fot. Paweł Mrowiński

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella 😉

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Na zdjęciu widoczna jest grupa dzieci z wychowawczynią podczas gry terenowej na terenie szkoły. Nad ich głowami powiewają flagi - flaga Polski oraz flaga Lasów Państwowych.

Obchody Święta Niepodległości w Brodach - gra terenowa, fot. Paweł Mrowiński

Miejsce wydarzenia

Kilińskiego 11, Brody, Polska

Szczegóły lokalizacji

Tren Szkoły Podstawowej w Brodach, ul. Kilińskiego 11

Adres

Kilińskiego 11, Brody, Polska