Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do Hymnu na Placu Zamkowym

2023.11.11 plac Zamkowy, 01-195 Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • folklor/rękodzieło
  • plenerowo
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00

Zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 11 listopada i ty włącz się we wspólne świętowanie w samym sercu Warszawy – na Placu Zamkowym. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella 😉

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro „Niepodległa”.

grupa ludzi śpiewa hymn pod zamkiem królewskim w Warszawie

fot. Tomasz Tołłoczko / BN

Miejsce wydarzenia

plac Zamkowy, 01-195 Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

pod Zamkiem Królewskim