Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległościowy Program Artystyczny

2018.12.14 Nowy Tomyśl, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Nowotomyski Ośrodek Kultury
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16.30-18.30

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na Niepodległościowy Program Artystyczny połączony z rekonstrukcją historyczną, który odbędzie się 14 grudnia 2018 r. w Nowym Tomyślu przy ul. Tysiąclecia 3 w siedzibie ośrodka.

O godzinie 16.30 rozpoczną się działania rekonstrukcyjne w wykonaniu Towarzystwa Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii. Stowarzyszenie to na co dzień inicjuje i organizuje działalność naukową, oświatową, edukacyjną, rekonstrukcyjną, kulturalną i turystyczną. Główny cel ich działalności to zdobywanie i upowszechnianie wiedzy historycznej o tradycjach wojskowych i patriotycznych.

O godzinie 17.30 do grupy rekonstrukcyjnej dołączy Kapela zza Winkla z koncertem upamiętniającym 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Kapela postawiła sobie jeden zasadniczy cel swej działalności – prezentowanie gwary i tradycji wielkopolskiej według zasady, aby nic nie uszczknąć z bogatej schedy odziedziczonej po przodkach dla przekazania jej następnym pokoleniom. I ta dewiza również towarzyszy temu wydarzeniu niepodległościowemu, na które serdecznie zapraszamy!

Na wszystkich przybyłych gości czekać będzie wyjątkowa kawiarenka historyczna. Spotkanie będzie trzecim i ostatnim wydarzeniem zorganizowanym w ramach projektu „Podróż przez historię, melodię i smaki – 1918 rok”.

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Goście siedzący przy kawiarnianych stolikach.

Kawiarnia w Poznaniu 1934 Zbiory NAC online, syg. 1-G-7099

Miejsce wydarzenia

Nowy Tomyśl, Polska

Szczegóły lokalizacji

ul. Tysiąclecia 3, Nowotomyski Ośrodek Kultury

Adres

Nowy Tomyśl, Polska