Kontrast
Wielkość czcionki

Powstanie Styczniowe w sztuce polskiej

2023.09.19
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • ogólnopolskie
Organizator: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Zapraszamy na wykład młodzież pt. „Powstanie Styczniowe w sztuce polskiej”. Prelekcję wygłosi dr hab. Elżbieta Flis-Czerniak prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pani Elżbieta to profesor uczelni w Katedrze Historii Literatury Polskiej IFP UMCS. W prowadzonych badaniach koncentruje się na literaturze przełomu XIX i XX wieku, rozpatrywanej zwłaszcza w kontekście tradycji romantycznej. Pisała o fantazmatach zbiorowej wyobraźni, fenomenie melancholii i idei czwartego wymiaru. W kręgu jej zainteresowań znajdują się także konteksty filozoficzne literatury oraz zagadnienie korespondencji sztuk.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″

Program Dotacyjny „Powstanie Styczniowe 1863-1864” wspiera działania o charakterze historycznym, kulturowym, artystycznym oraz edukacyjnym przygotowujące do godnego celebrowania 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej wpisanej w historię narodową.

Plakat wydarzenia