Kontrast
Wielkość czcionki

Profiler prawdę powie – spotkanie w ramach konkursu „Stulecie polskiego kryminału”

2019.05.08 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa", Komenda Główna Policji
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.30-20.00

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

 

Co dzieje się w umyśle przestępcy? Czym się kieruje, dlaczego popełnia zbrodnię? Psychologia zła fascynowała ludzi od dawna. Z pomocą, by odkryć tajniki umysłu zbrodniarzy, przychodzi psychologia śledcza. Profilowanie kryminalne nieznanych sprawców przestępstw, na które składa się szereg czynności, opiera się przede wszystkim o analizę śladów zabezpieczonych na miejscu zbrodni, cech ofiary, korzystania z już dostępnych informacji o podobnych zdarzeniach. Niezwykłe rezultaty, które przyczyniają się do identyfikacji sprawców najcięższych przestępstw, mocno oddziałują na ludzi filmu, telewizji czy literatury. Postaci profilerów pomagających policji rozwiązać najtrudniejsze zagadki kryminalne pojawiają się w książkach Katarzyny Bondy czy Mariusza Czubaja, w popularnych serialach zarówno krajowych, jak i zagranicznych (np. popularny w Stanach serial „Zabójcze umysły” – „Criminal minds” – doczekał się aż piętnastu sezonów!). 

Czego będzie się można dowiedzieć na spotkaniu? „Przedstawię narzędzie śledcze jakim jest profilowanie kryminalne, czyli sporządzanie portretu psychologicznego nieznanego sprawcy przestępstwa” – mówi Jan Gołębiowski. „Pokażę różnice między wizerunkiem medialnym profilera i jego pracy a rzeczywistością. Podzielę się swoimi doświadczeniami z 15 lat pracy jako profiler.”

Dlaczego warto przyjść na spotkanie z profilerem? Jan Gołębiowski jest jednym z czołowych polskich specjalistów w zakresie profilowania nieznanych sprawców przestępstw. Prowadzi działalność popularyzatorską i szkoleniową z zakresu profilowania, często zapraszany jest przez media do komentowania wydarzeń związanych z popełnianiem przestępstw. W czasie swojej pracy w policji wraz z Dariuszem Piotrowiczem wykonał około 100 profili nieznanych sprawców przestępstw. Od momentu opuszczenia policji profiluje głównie na potrzeby sądów i prokuratur, a także pracuje jako konsultant. W lipcu 2010 roku założył Centrum Psychologii Kryminalnej, bazując na swoich doświadczeniach psychologa policyjnego oraz biegłego sądowego w zakresie psychologii. 

UWAGA! Udział jest spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obecnie brak wolnych miejsc.

plakat spotkania z cieniem człowieka rzucanym na podłogę

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

"Niepodległa. Miejsce spotkań" znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).