Kontrast
Wielkość czcionki

Promocja przewodnika „Szlak Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz”

2018.12.20 Rawicz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
Organizator: Muzeum Ziemi Rawickiej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12.00

Szlak Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz został wytyczony w 1989 roku, w celu upamiętnienia miejsc związanych z przebiegiem walk narodowowyzwoleńczych na ziemi rawickiej. To jedna z najdłuższych tras turystycznych w powiecie rawickim, licząca ok. 40 km długości. Ma charakter pieszego szlaku turystyczno-kulturowego oraz edukacyjnego. W przybliżeniu trasa pokrywa się z linią działań ofensywnych prowadzonych przez powstańców wielkopolskich w styczniu i lutym 1919 roku.

W ramach realizowanego projektu został opracowany i wydany przewodnik turystyczny po Szlaku Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz – w formie broszury papierowej i w wersji mobilnej (na tablety, telefony) z mapą ilustrującą przebieg szlaku w powiecie rawickim, opisami miejscowości, miejsc pamięci narodowej, kontekstów historycznych oraz współczesnych ciekawostek krajoznawczych. Zapraszamy na jego promocję!

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

dwójka ludzi siedzi przy stole z rozrzuconymi przyborami podróżniczymi

Miejsce wydarzenia

Rawicz, Polska

Szczegóły lokalizacji

Ratusz w Rawiczu, Rynek 1

Adres

Rawicz, Polska