Kontrast
Wielkość czcionki

Regaty o Puchar Niepodległej 2019

2019.06.22 659 Lake Shore Boulevard West, Toronto, Ontario, Kanada
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Polsko-Kanadyjski Jacht Klub "Biały Żagiel" - Polish-Canadian Yacht Club "White Sail"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 9.00-23.00

22-go czerwca 2019 roku w HMCS York – Royal Canadian Navy Reserve Division w Toronto odbędą się drugie Regaty o Puchar Niepodległej (Niepodległa Cup 2019). Będą wielkim świętem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku.

Po raz drugi chcemy rywalizować pod biało-czerwoną flagą i promować idee, które przyświecały naszym ofiarnym i wytrwałym przodkom. Przez organizacje regat chcemy przekazywać nowym generacjom Polaków w Kanadzie przywiązanie do ojczystego języka, kultury i wartości narodowych. Jesteśmy przekonani, że zapoczątkowana w ubiegłym roku tradycja dorocznych Regat o Puchar Niepodległej dostarczy nam kolejnej możliwości promocji Polski w Kanadzie.

W tym roku Regaty o Puchar Niepodległej są organizowane przez Polsko-Kanadyjski Klub Jachtowy “Biały Żagiel” w Toronto. W ich  organizacji uczestniczą również członkowie Polsko-Kanadyjskiego Klubu Jachtowego “Zawisza Czarny” z Hamilton.

Regatom patronuje tak jak w ubiegłym roku, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto.

Chcemy zgromadzić członków polonijnych klubów żeglarskich i sympatyków żeglarstwa z całej prowincji Ontario. Do uczestnictwa w naszych regatach zostali również zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz, inne organizacje polonijne oraz media. Nasze uroczystości uświetni występ HMCS York Jazz Band i “White Sail” Band.

Serdecznie zapraszamy!

Wizerunek orla na bialo-czerwonym tle

Miejsce wydarzenia

659 Lake Shore Boulevard West, Toronto, Ontario, Kanada

Szczegóły lokalizacji

HMCS York - Royal Canadian Navy Reserve Division

Adres

659 Lake Shore Boulevard West, Toronto, Ontario, Kanada