Kontrast
Wielkość czcionki

Rekonstrukcja historyczna w Kazimierzu Dolnym

2023.01.29 Kazimierz Dolny Castle, Zamkowa, Kazimierz Dolny, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11.00 - 15.00

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!

Tydzień po 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbędzie się w Kazimierzu Dolnym rekonstrukcja historyczna wykonana przez Stowarzyszenie historyczne „Ćwieki ze Starościna”. 

Rekonstruktorzy wystąpią w odtworzonych strojach historycznych, rozbiją obozowisko powstańcze na terenie Zespołu Zamkowego, wykonają przemarsz na Rynek oraz pokaz musztry, salwę honorową z użyciem broni czarnoprochowej. Przemarsz i pokazy zostaną powtórzone trzy razy.

Uczestnicy będą mogli na żywo zobaczyć odtworzone stroje historyczne, broń, zachowanie całej formacji grupy powstańczej oraz jak wyglądał obóz powstańczy. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku.

Na gości czeka poczęstunek!

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte.

Wydarzenie w ramach projektu „Śladami Powstańców Styczniowych w województwie lubelskim” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.

Zapraszamy 29.01.2023 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12 w Kazimierzu Dolnym na wykład

Miejsce wydarzenia

Kazimierz Dolny Castle, Zamkowa, Kazimierz Dolny, Polska

Szczegóły lokalizacji

Na terenie Zespołu Zamkowego Rekonstruktorzy odtworzą Obóz Powstańczy. Na Rynku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się przemarsz, pokaz musztry, salwa honorowa.

Adres

Kazimierz Dolny Castle, Zamkowa, Kazimierz Dolny, Polska