Kontrast
Wielkość czcionki

Rówieśnicy Niepodległej – spotkanie wokół książki (on-line)

2020.11.11 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:00-19:00

„Rówieśnicy Niepodległej – 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków” to książka podsumowująca dwuletni projekt realizowany przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość – „100 100-latków na 100-lecie”. W obszernej, bogato ilustrowanej publikacji zebraliśmy biogramy oraz wspomnienia osób urodzonych w 1918 r. i wcześniej. Rówieśnicy Niepodległej opowiadają o swoim dzieciństwie, młodości i życiu dorosłym na przestrzeni dwudziestolecia międzywojennego, lat wojny, komunizmu i czasów późniejszych. Odpowiadają też na pytania czym jest niepodległość, jakie były wg nich najważniejsze wydarzenia czy wynalazki minionego wieku. To pozycja, z którą każdy miłośnik historii powinien się zapoznać.

Spotkanie odbędzie się 11 listopada o godz. 18:00, w formie on-line, na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/centrumhistoriizajezdnia

Dyskusję poprowadzi Dominik Czapigo z warszawskiego Ośrodka Karta. W dyskusji uczestniczyć będą: prof. UJ dr hab. Marta Kurkowska-Budzan (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego), dr Katarzyna Bock-Matuszczyk (Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”), Piotr Zubowski (Muzeum Kresów w Lubaczowie) oraz Marek Szajda (Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”).

Zapraszamy!

Ilustracja kwadratowa. Na białym tle przedstawiono siedem rzędów kółek, w których znajdują się portrety starszych osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Większość portretów znajduje się na czerwonym tle, kilka z nich jest na fioletowym tle. Na wysokości czwartego, piątego i szóstego rzędu, po prawej stronie, znajduje się czerwony napis: Rówieśnicy Niepodległej. Sto lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków. Spotkanie on-line wokół książki. 11.11.2020 r. godz. 18:00. Transmisja on-line na żywo: www.facebook/centrumhistoriizajezdnia. W prawym górnym i dolnym lewym rogu ilustracji, po przekątnej, znajdują się czerwone trójkąty; ten po prawej stronie zawiera białe logo Zajezdni, ten po lewej stronie zawiera białą grafikę przedstawiającą dwie postaci.

Miejsce wydarzenia

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Szczegóły lokalizacji

wydarzenie on-line, transmisja na Facebooku: https://www.facebook.com/centrumhistoriizajezdnia

Adres

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska