Kontrast
Wielkość czcionki

Sadzenie mirabelki i spotkanie z twórcami książki „Mirabelka”

2018.09.22 gen. Władysława Andersa 13, 00-160 Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
Organizator: Lustro Biblioteki, Wydawnictwo Zielona Sowa, Stacja Muranów
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00-14:00

Zasadzona w Dzielnicy Północnej, przetrwała getto, czasy PRL, służyła dawnym i obecnym mieszkańcom Muranowa. Została wycięta dwa lata temu, ale w sobotę 22 września 2018 roku wróci w rejon dawnych Nalewek.

Mirabelka do 2016 roku rosła przy ul. Andersa 10. Przetrwała ona wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Została ścięta przez budowę apartamentowca. Mimo to jej pamięć została upamiętniona w polskiej literaturze oraz malarstwie. Szczepkę mirabelki udało się uzyskać dzięki jednemu z byłych mieszkańców Muranowa, który kilka lat temu wyhodował przed swoim domem w Waszyngtonie młodą mirabelkę z pestek starej.

plakat wydarzenia

Na sadzenie mirabelki poprzedzone spotkaniem z Cezarym Harasimowiczem i Martą Kurczewską, twórcami książki „Mirabelka” , zapraszają na godz. 12 do Stacji Muranów (ul. Andersa 13, w podwórku przy skwerze Tekli Bądarzewskiej) pomysłodawczynie i pomysłodawcy powrotu mirabelki, Stowarzyszenie Stacja Muranów i Wydawnictwo Zielona Sowa. Spotkanie poprowadzi Beata Chomątowska.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

gen. Władysława Andersa 13, 00-160 Warszawa, Polska

Adres

gen. Władysława Andersa 13, 00-160 Warszawa, Polska