Spacer online KAMIENIE GRANICZNE BRZEZIA
- bezpłatnie
Raciborskie Centrum Kultury realizuje projekt „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”. Pomysł zrodził się wśród mieszkańców Brzezia, które od 1922 roku znajdowało się po polskiej stronie granicy z Niemcami, a do 1975 roku stanowiło samodzielną miejscowość. Inspiracją były zgromadzone przez mieszkańców pamiątki powstańcze i wojenne oraz artykuły w kwartalniku Brzeski Parafianin. Projekt ma na celu rozwijanie wiedzy o historii własnego regionu, nawiązaniu bliskich więzi ze środowiskiem i rozbudzenie poczucia przynależności
do środowiska lokalnego.
Prezentujemy spacer pt. KAMIENIE GRANICZNE BRZEZIA z etiudami teatralnymi w 5 ważnych dla historii Brzezia punktach. O tych miejscach opowiada Ireneusz Burek.
Zdjęcia i montaż: Adrian Szczypiński
Wyczekujcie jeszcze 5 wywiadów online przeprowadzonych z potomkami bohaterów z zaznaczeniem postaci, znanych z walki o polskość w ostatnim 100-leciu brzeskiej historii.
11 listopada 2020 roku zapraszamy do RCK RDK przy ulicy Chopina 21 na spektakl oraz wystawę zdjęć.
Partnerem w realizacji programu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Brzeziu. Zapraszamy do odkrywania z nami wielkiej historii „małej ojczyzny”.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Miejsce wydarzenia
Brzezie, Racibórz, Polska
Adres
Brzezie, Racibórz, Polska