Kontrast
Wielkość czcionki

Spektakl „Ballada o Brzeziu”, film i wystawa zdjęć – finał projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”

2020.11.11 Fryderyka Chopina 21, 47-400 Racibórz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Raciborskie Centrum Kultury
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.00

Z okazji Święta Niepodległości Raciborskie Centrum Kultury zaprasza 11 listopada 2020 o godz. 17.00 do sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 na spektakl pt. „Ballada o Brzeziu” w reżyserii Grażyny Tabor, film oraz wystawę zdjęć. Zapraszamy do odkrywania z nami wielkiej historii „małej ojczyzny”.

Wydarzenie to odbywa się w ramach projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”. Pomysł zrodził się wśród mieszkańców Brzezia, które od 1922 roku znajdowało się po polskiej stronie granicy z Niemcami, a do 1975 roku stanowiło samodzielną miejscowość. Inspiracją były zgromadzone przez mieszkańców pamiątki powstańcze i wojenne oraz artykuły w kwartalniku Brzeski Parafianin. Projekt ma na celu rozwijanie wiedzy o historii własnego regionu, nawiązaniu bliskich więzi ze środowiskiem i rozbudzenie poczucia przynależności do środowiska lokalnego. Partnerem w realizacji programu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Brzeziu.

Ilość miejsc ograniczona. Zaproszenia do odbioru w kasie Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21 oraz w Świetlicy Środowiskowej w Brzeziu przy ul. Kpt. Myśliwca 9/2b.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Osiem osób z otwartymi przed sobą starymi walizkami, w które wklejono zdjęcia historyczne.

Miejsce wydarzenia

Fryderyka Chopina 21, 47-400 Racibórz, Polska

Szczegóły lokalizacji

ul. Chopina 21

Adres

Racibórz, Polska