Kontrast
Wielkość czcionki

Śpiewanki powstańcze z Ferajną z Hoovera – online!

2020.08.01
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • ogólnopolskie
Organizator: Biuro Programu Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Już 1 sierpnia, po uczczeniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego minutą ciszy, o godzinie 17.30 spotkamy się online by wspólnie śpiewać pieśni i piosenki powstańcze!

Zaśpiewamy razem z Ferajną z Hoovera – porywającym zespołem na 9 męskich głosów, znanym ze swoich występów w pawilonie kulturalnym Niepodległa. Miejsce spotkań i na ulicach Warszawy.

Zespół składa się z osób, które spontanicznie połączyły swoje muzyczne talenty, by oddać hołd warszawskim powstańcom. Ciepły odbiór publiczności sprawił, że grają do dziś przybliżając słuchaczom piosenki powstańcze, okupacyjne, a także utwory patriotyczne czy legionowe. Okrzyknęli się Ferajną z Hoovera, gdyż to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu można spotkać ich w najważniejsze rocznice dla tego Państwa i miasta.

Transmisja na żywo będzie dostępna na kontach:
Niepodległa,
Niepodległa. Miejsce spotkań,
Ferajna z Hoovera,
YT Niepodległa.

Zapis z wydarzenia będzie można obejrzeć później na kanale Niepodległa na YouTube.

Organizatorem śpiewanek jest „Niepodległa. Miejsce spotkań”, pawilon kulturalny prowadzony przez Biuro Programu „Niepodległa”, w którym organizowane są liczne wydarzenia z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości.

Na zdjęciu widać sześciu młodych mężczyzn, ubranych w białe koszule i kamizelki. Dwóch z nich gra na gitarze, pozostali klaszczą, wszyscy śpiewają. W tle widoczne są drzewa.