Kontrast
Wielkość czcionki

Super Sprint 100 lat niepodległości

2018.11.10 ul. Barona 30/207, Tychy
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • plenerowo
Organizator: Automobilklub Ziemi Tyskiej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Automobilklub Ziemi Tyskiej organizuje Super Sprint.

Są to zawody samochodowe, skierowane do kierowców amatorów, odbywające się w ramach cyklu Samochodowych Mistrzostw Tychów. Jest to bardzo popularny cykl imprez w południowej Polsce. Większość imprez odbywa się na torze znajdującym się tuż obok fabryki Fiata w Tychach. Firma Fiat (obecnie FCA Poland) na co dzień wykorzystuje tor do testowania swoich samochodów. 

samochód na wirażu, w tle widownia

Autor zdjęcia Jakub Rozmus.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów to pierwszy krok w karierze przyszłych kierowców rajdowych i wyścigowych. W imprezach tego typu może wystartować każdy posiadacz prawa jazdy, w cywilnym samochodzie. Na tym etapie rywalizacji można odkryć, kto ma talent i predyspozycje, żeby w przyszłości zostać rajdowym mistrzem. Ogromną zaletą udziału w tego typu imprezach jest podnoszenie świadomości motoryzacyjnej wśród wszystkich uczestników i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W środowisku motoryzacyjnym panuje pewna tradycja organizacji imprez, nawiązujących do świąt. Od wielu lat organizuje się zawody np. z okazji właśnie 11 listopada, wspomnienia Św. Krzysztofa, na Śląsku w szczególności z okazji uroczystości Św. Barbary tzw. Rajdowe Barbórki.

samochód na wirażu, za nim tuman kurzu w tle widownia

Autor zdjęcia Jakub Rozmus.

Automobilklub Ziemi Tyskiej jest jednym z najaktywniejszych Automobilklubów w Polsce. Organizuje wiele imprez skierowanych zarówno do amatorów, jak i licencjonowanych zawodników, nawet rangi Mistrzostw Polski np. Rajd Śląska. Prowadzi szkolenia dla zawodników i sędziów. W swoich szeregach ma kierowców startujących w wyścigach torowych i górskich oraz w rajdach terenowych, i płaskich. Aktywnie działa w sferze Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego współpracując z Policją i innymi instytucjami. Wspiera klasyczną motoryzację i zrzesza wielu klubowiczów, którzy w swoich zbiorach posiadają zabytkowe samochody i motocykle. Również takie, które pamiętają pierwsze lata odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczegóły dotyczące imprezy Super Sprint 100 lat Niepodległości można znaleźć na stronie Automobilklubu Ziemi Tyskiej. Zapraszamy!

samochód na wirażu, za nim tuman kurzu w tle widownia

Autor zdjęcia Jakub Rozmus.

Miejsce wydarzenia