Kontrast
Wielkość czcionki

Świętujmy razem! – Koncert awangardowej muzyki ludowej

2019.11.11
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • folklor/rękodzieło
  • plenerowo
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 20:00 - 21:30
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: Całe wydarzenie odbędzie się parterze budynku, przejścia są szerokie, a toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na wyjątkowy koncert – przedstawiający materiał z debiutanckiej płyty Radical Polish Ansambl!

Bez polskich mazurków nie byłoby Chopina… Radical Polish Ansambl przypomina tę radykalnie polską muzykę łącząc dzikie, wiejskie mazurki z tym co najbardziej awangardowe we współczesnej muzyce eksperymentalnej. Muzyka ta pokazuje, że transowy minimalizm nie narodził się w Ghanie, na Bali, ani w Nowym Jorku, lecz na polskiej wsi.
Siedmiu artystów znanych z takich grup, jak L. Stadt, Lautari, Tęgie Chłopy czy Odpoczno zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty pt. „Tiers monde”.
Skład: Maciej Filipczuk – skrzypce, kierownictwo muzyczne; Izabela Kozak, Łucja Siedlik, Maria Stępień, Mateusz Kowalski, Marcin Lorenc – skrzypce; Piotr Gwadera – dżaz; Michał Mendyk – szeptun.
___

Koncert odbędzie się w pawilonie kulturalnym Niepodległa. Miejsce spotkań w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zapraszamy również na:
– sobotnie Śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera (17:00),
– niedzielne rodzinne warsztaty kreatywne (12:00),
– niedzielną potańcówkę z Tęgimi Chłopami (18:00),
– poniedziałkową akcję Niepodległa do hymnu (12:00),

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Przez cały weekend na hasło #świętujmyrazem 10% zniżki na: kawy, herbaty, tarty czy ciasta!
___

Niepodległa. Miejsce spotkań to kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Na zdjęciu widać sześć siedzących osób, które grają na skrzypcach. Zdjęcie jest czarno - białe.

Miejsce wydarzenia

Szczegóły lokalizacji

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy Al. Ujazdowskich 4, wejście przez pierwszą furtkę, idąc od Ogrodu Botanicznego.

Adres

al. Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska