Kontrast
Wielkość czcionki

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki dla Niepodległej – „Patriotyzm nie jest nam obcy”

10.09 - 12.11.2018 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp. włącza się w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Wśród licznych inicjatyw podejmowanych w naszej szkole, są również te realizowane w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” – Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Nasi uczniowie wspólnie ze środowiskiem lokalnym rozpoczęli zbiórkę pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości. Wszystkie zebrane przedmioty zostaną odpowiednio pogrupowane a następnie opisane, by w listopadzie (5-12 XI) zaprezentować się na naszych szkolnych korytarzach.

W październiku nasi uczniowie wezmą udział w specjalnej wycieczce do Poznania. Będzie to wycieczka patriotyczna ukazująca różne sposoby walki o niepodległość Polski. Przejedziemy na Cytadelę, która w czasie I wojny światowej pełniła rolę zaplecza, ponieważ Poznań leżał poza obszarem działań wojen. Zwiedzimy m.in. Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, a ponadto odbędziemy zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem szlakiem Powstania Wielkopolskiego.

Wśród wielu działań związanych z setną rocznicą odzyskanie niepodległości, podejmowanych w naszej szkole, nie może zabraknąć Międzyszkolnej Grywalizacji „Patriotyzm nie jest nam obcy”. Do tej gry terenowej zaprosimy chętnych uczniów ze szkół podstawowych z powiatu gorzowskiego. Na uczestników czeka wiele różnorodnych atrakcji w postaci zadań do wykonania na sześciu różnych stanowiskach. Będę wśród nich zagadki logiczne, zadania pobudzające kreatywne myślenie i zadania sprawnościowe. Jak zwykle w organizowanych przez nas grywalizacjach będzie też zadanie z QR kodami.

Będzie mnóstwo dobrej zabawy nastawionej na współpracę i świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, budowanie świadomości narodowej i postaw patriotycznych.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!!!

gmach szkoły, a w rogu jej logo

Miejsce wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki