Kontrast
Wielkość czcionki

Szkoła Podstawowa nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu dla Niepodległej

26.09 - 15.11.2018 Kosynierów Kościuszkowskich 11, Toruń, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Szkoła Podstawowa NR 32 im. Armii Krajowej w Toruniu
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Szkoła Podstawowa Nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania Niepodległości.

W tym roku szkolnym pierwszym wydarzeniem będą obchody Europejskiego Dnia Języków 26 września, które będziemy obchodzić pod hasłem państw, które pojawiły się na mapie po I wojnie światowej. Zadaniem każdej klasy jest przygotowanie stoiska, które prezentuje wybrany kraj. Uczniowie przygotowywali plakaty z najważniejszymi informacjami dotyczącymi danego kraju, ciekawostkami, zdjęciami lub rysunkami. Na stanowiskach pojawiły się także różne gadżety związane z danym państwem, np. pamiątki, flagi, przewodniki. Każda klasa oglądała wszystkie stanowiska, a następnie uczniowie głosowali na najciekawsze stoisko. Dodatkowo do każdego losu dołączone było pytanie konkursowe sprawdzające wiedzę historyczną uczniów: „Które z zaprezentowanych krajów nie odzyskało niepodległości w 1918r.”

Na początku października zorganizujemy dwie wycieczki szkolne do Warszawy związane tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczpospolitej. Również w październiku zapraszamy wszystkie szkoły z powiatu toruńskiego do uczestniczenia w koncercie muzycznym „Śpiewaj dla Polski”, dyktandzie ortograficznym „Od Bałtyku do Tatr” o tematyce historycznej i w sztafecie wioślarskiej „100 kilometrów na stulecie”. Październikowe atrakcje zakończymy zabawą drużynową w pokoju zagadek w trakcie której uczniowie będą „podróżować” przez całą historię Polski.

Od początku roku szkolnego w naszej szkole organizujemy warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci związane z wykonywaniem różnorodną techniką prac o tematyce niepodległościowej, których efektem będzie m.in. prezentacja najlepszych stylizacji patriotycznych w wykonaniu uczniów w listopadzie. Również w listopadzie na korytarzach naszej szkoły pojawi się wystawa pamiątek i prac plastycznych uczniów związana z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości, jak również prac plastycznych o dokonaniach w zakresie dążenia do uzyskania przez Polskę wolności i godności. Planujemy zaprosić młodzież na spotkanie budujące międzypokoleniowe więzi ze świadkami historii oraz rozwijające współpracę ze środowiskiem lokalnym.

harcerki stoją pod tablicą pamiątkową, na ścianie wiszą biało-czerwone flagi i kwiaty

Podsumowaniem naszych licznych przedsięwzięć będzie akademia w dniu 9 listopada, podczas której uczniowie zaprezentują przedstawienie rozwijające silne więzi emocjonalne i kulturalne z własnym narodem: „Gdzie Ty masz Polskę?”.

Czeka nas wiele atrakcji, więc zapraszamy do udziału!

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

logo szkoły

Miejsce wydarzenia

Kosynierów Kościuszkowskich 11, Toruń, Polska

Adres

Kosynierów Kościuszkowskich 11, Toruń, Polska