Kontrast
Wielkość czcionki

Szkolenie dla nauczycieli liceów ogólnokształcących i techników województwa lubuskiego „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”

2021.03.22 Fryderyka Chopina 15A, 65-031 Zielona Góra, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • warsztaty
Organizator: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.00-18.30

Nauczycieli geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie uczących w liceach ogólnokształcących lub technikach województwa lubuskiego zapraszamy na szkolenie! Zapisy dostępne są na stronie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.

22 MARCA 2021, 17.00-18.30 ONLINE

W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać zarówno w trakcie zajęć prowadzonych w szkolnej klasie, jak i tych realizowanych w formie wycieczki terenowej. Nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie internetowej projektu atlas2022.uw.edu.pl, m.in. z pierwszego wydania „Geograficzno-politycznego atlasu Polski”, innowacyjnych map przygotowywanych do jego drugiego wydania oraz scenariuszy lekcji.  Proponowane scenariusze lekcji, dzięki zastosowaniu różnych metod pracy ukierunkowanych na rozwój umiejętności krytycznego czytania map, mają na celu zaciekawienie i zaktywizowanie uczniów.

Szkolenie jest jednym z serii 16 szkoleń organizowanych w ramach projektu „GEOGRAFICZNO-POLITYCZNY ATLAS POLSKI. POLSKA W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM: PERSPEKTYWA 2022″ realizowanego przez Zakład Geografii Politycznej i Historycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

Logo Projektu “Geograficzno-polityczny Atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022” graficznie bazuje na kodzie kreskowym. Liczby, które zostały w nim zaprezentowane, nie są przypadkowe. Pierwsze trzy cyfry jakiegokolwiek kodu kreskowego informują o tym, z którego kraju dany produkt pochodzi. Liczba “590” wskazuje na produkt pochodzący z Polski, a w naszym wypadku także na Polskę w ogóle, która jest ogniskiem Projektu. Natomiast “2022” to rok zakończenia Projektu, a tym samym – rok ukazania się II wydania Atlasu. Chcąc nadać naszemu logo geograficzny charakter, liniami zarysowano północne granice Polski, zaś napisy zawarte w logo sugerują pozostały kontur naszego kraju. Doborem kolorów również nie rządził przypadek. Nawiązują one do grafiki okładki I wydania Atlasu oraz do polskich barw narodowych.

Miejsce wydarzenia

Fryderyka Chopina 15A, 65-031 Zielona Góra, Polska

Szczegóły lokalizacji

Szkolenie odbywa się w formie zdalnej za pośrednictwa Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze

Adres

Zielona Góra, Polska