Kontrast
Wielkość czcionki

Warszawski Dziennik Miejsca || warsztaty rękodzieła

2021.07.22 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • folklor/rękodzieło
  • plenerowo
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • warsztaty
Organizator: Biuro Programu Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:00 - 19:30
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: Całe wydarzenie odbędzie się ogródku pawilonu kulturalnego, przejścia są szerokie, a toaleta wewnątrz obiektu dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prowadzenie dziennika porządkuje myśli i pozwala na utrwalenie ulotnych chwil i emocji. Podczas najbliższego warsztatu pochylimy się z uwagą nad jednym ze szczególnych miejsc Warszawy dwudziestolecia międzywojennego – Pałacem Saskim. Opowiemy o tym jak kształtowała się jego architektura sto lat temu, a następnie przy użyciu różnorodnych materiałów i technik plastycznych, w oparciu o archiwalne mapy i zdjęcia, wykonamy wyjątkowy dziennik miejsca. Może stanie się to Twoim nowym hobby? Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem rękodzielniczym, jak i te, dla których będzie to pierwsze spotkanie z działalnością manualną!

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Krzywicka – animatorka z Miejsca Spotkań Warszawa -Miejskie Imprezy Kulturalne.

HARMONOGRAM CYKLU WARSZTATÓW RĘKODZIELNICZYCH:
Pęknięcie jako źródło piękna – 12 sierpnia,
Igielnik – 19 sierpnia,
Hafciarki – 2 września,
Wycinanki czasopiśmiennicze – 16 września.

Informacje praktyczne:
– na warsztaty zapraszamy zarówno dorosłych, jak i starsze dzieci wraz z opiekunami,
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– zapisy nie obowiązują.
___
Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.
___
„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym)

Zdjęcie przedstawia warsztaty rękodzielnicze, które odbyły się w ogródku pawilonu kulturalnego Niepodległa. Miejsce spotkań. Na fotografii widać dziewiętnaście kobiet, które siedząc przy długim stole, wykonują prace manualne. Na stole leżą akcesoria papiernicze i pasmanteryjne w tym: koronki, pióra, koraliki, wstążki i sznurki.

fot. Kamila Szuba

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska