Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty edukacyjne „Uwaga nagranie”

22 - 27.07.2019 Jana Pawła II 8, Kielce, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Muzeum Narodowe w Kielcach
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Zapraszamy na warsztaty!

W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą etiudę teatru radiowego. Poznają wszystkie etapy tworzenia słuchowisk – od pomysłu do realizacji.

Pierwszą częścią warsztatów jest omówienie pomysłu i możliwości realizacji audycji. Uczestnicy poznają różne formy słuchowisk. Szczególny nacisk kładziemy na słuchowiska Teatru Polskiego Radia. Kolejną fazą jest omówienie gotowego scenariusza słuchowiska lub stworzenie wspólnie z uczestnikami nowego, unikatowego. W dalszej części zajęć przechodzimy do realizacji audycji. Omawiamy rolę reżysera, realizatora dźwięku, aktorów w procesie tworzenia. Uczestnicy poznają techniczne sposoby realizacji słuchowiska (oprogramowanie do rejestracji, rodzaje mikrofonów, rekordery itp.). Zapoznają się z techniką przygotowania aktorów do realizacji audycji. Uczą się pracy z mikrofonem. Zajęcia urozmaicane są ćwiczeniami logopedycznymi usprawniającymi mowę. Kolejnym etapem jest realizacja nagrania. Po nagraniu głosów, przechodzimy do realizacji oprawy dźwiękowej słuchowiska. Zapoznajemy uczestników z programem do obróbki dźwięku. Wskazujemy miejsca w Internecie, gdzie można pozyskać bazę gotowych dźwięków i muzyki (bezpłatnych i odpłatnych). Na koniec omawiamy problemy postprodukcji i zasady dystrybucji słuchowiska.

Warsztaty poprowadzi Wojciech Razmus z Fundacji Teatr Wyobraźni. Oferta warsztatowa została stworzona we współpracy z dyrektorem i twórcami Teatru Polskiego Radia.

Na warsztaty obowiązują zapisy.

Warsztaty są częścią Maratonu z Żeromskim, który odbędzie się w dniach 22 – 28 lipca 2019 roku.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

baner wydarzenia z tytułem i zwielokrotnionym portretem Żeromskiego w wielu kolorach

Miejsce wydarzenia

Jana Pawła II 8, Kielce, Polska

Szczegóły lokalizacji

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, Jana Pawła II 8

Adres

Kielce, Polska