Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty komiksowe z Hubertem Ronkiem

07 - 30.03.2023 Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku, Niepodległości, Świdnik, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • folklor/rękodzieło
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • warsztaty
Organizator: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16-18
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: drzwi wejściowe do budynku biblioteki otwierają się automatycznie, szeroki hol ułatwiający wjazd osobom z niepełnosprawnością ruchową

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku serdecznie zaprasza na warsztaty graficzne z Hubertem Ronkiem – artystą, ilustratorem, scenarzystą, autorem komiksów!

Podczas warsztatów młodzież napisze scenariusz opowieści oraz wykona do niego plansze lub ilustracje. W założeniu plansze utworzą karty kamishibai, a powstałą historię będzie można czytać i pokazywać podczas zajęć edukacyjnych dla grup szkolnych. Podczas pracy nad planszami uczestnicy zapoznają się z wydarzeniami Powstania Styczniowego, będą uczestniczyć w wykładach i wycieczkach. Jedno z regionalnych wydarzeń (np. bitwa lub potyczka) stanie się kanwą opowieści na kartach.

Hubert Ronek pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Lublinie. W swoim dorobku ma tysiące plansz komiksowych i rysunków, publikacje w albumach, antologiach, podręcznikach, magazynach i prasie (głównie dla młodszych czytelników, np. „Kumpel”, „Victor Junior”, czy „Hop i Siup”). Rysownik znany jest z ogólnopolskich programów edukacyjnych, np. „Szkoła bez przemocy” pod patronatem Prezydenta RP, komiksu „Sieci@ki” Fundacji Dzieci Niczyje czy komiksu „SuperMOC POMAGANIA” pod Patronatem Pierwszej Damy. Obecnie zawodowy czas poświęca rysowaniu dwóch serii historyczno-przygodowych: „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” oraz „Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”. Równolegle tworzy autorską serię „W.E.” dla starszych czytelników.

Zajęcia zaplanowano w każdy wtorek i czwartek, od 7 do 30 marca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 marca o godz. 17. Prace przygotowane podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii biblioteki zorganizowanej bezpośrednio po zakończeniu cyklu.

Chęć udziału w warsztatach należy zadeklarować poprzez formularz na stronie. Można się również zapisać osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży przy Niepodległości 13 lub telefonicznie pod numerem 506 024 857.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

Plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku, Niepodległości, Świdnik, Polska

Szczegóły lokalizacji

Galeria biblioteki, ul. Niepodległości 13, 21-040 Świdnik

Adres

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku, Niepodległości, Świdnik, Polska