Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty rękodzielnicze – biżuteria patriotyczna z okresu Powstania Styczniowego

2024.07.16 11 Listopada 8, Ostrów Mazowiecka, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • folklor/rękodzieło
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • warsztaty
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11.00-13.00
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: Wydarzenie odbędzie się w przestronnej, klimatyzowanej sali. Budynek zawiera podjazd dla osób poruszających się na wózku, windę oraz sanitariaty dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami. Dodatkowo osoby ze szczególnymi potrzebami mają do swojej dyspozycji parking przy wejściu do budynku.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza młodzież, osoby dorosłe oraz podopiecznych ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań” na warsztaty rękodzielnicze, które odbędą się 16 lipca w budynku Miejskiej Biblioteki (sala konferencyjna, I piętro).

Warsztaty będą miały charakter międzypokoleniowy, integrujący mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic. Podczas zajęć uczestnicy wykonają elementy biżuterii patriotycznej z okresu Powstania Styczniowego.

Warsztaty poprowadzi pani Karolina Kolbuszewska – z wykształcenia socjolog. Wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, zawodowo od 2013 r. związana z edukacją historyczną. Autorka i koordynatorka wielu działań edukacyjnych, wśród których najbardziej ceni metodę projektu edukacyjnego i debaty oxfordzkiej. Dyrektor Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

Obowiązują wcześniejsze zapisy w Bibliotece lub telefonicznie.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Pamięci Powstańców”, który dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa”, w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

Plakat zawiera informacje o warsztatach rękodzielniczych - biżuteria patriotyczna z okresu Powstania Styczniowego. 16 lipca 2024 roku, godzina 11.00-13.00 Miejska Biblioteka Publiczna, Ostrów Mazowiecka, ul. 11 Listopada 8. Zajęcia bezpłatne. UWAGA! Obowiązują wcześniejsze zapisy w Bibliotece lub telefonicznie: 798 893 939, 798 894 141. Podczas warsztatów będą robione zdjęcia. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku. Warsztaty zorganizowano w ramach projektu

Miejsce wydarzenia

11 Listopada 8, Ostrów Mazowiecka, Polska

Szczegóły lokalizacji

Warsztaty odbędą się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 11 Listopada 8 (sala konferencyjna, I piętro)

Adres

11 Listopada 8, Ostrów Mazowiecka, Polska