Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty terenowe dla młodzieży szkolnej

21.09 - 13.10.2018 Bondyrz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • plenerowo
  • warsztaty
Organizator: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 8.00 - 14.00

Zapraszamy na Warsztaty terenowe dla młodzieży szkolnej! Podczas nich nastąpi wdrożenie aplikacji mobilnej opracowanej w ramach projektu „Zamojskie drogi do Niepodległości”.

Aplikacja mobilna będzie możliwa do otworzenia na urządzeniach mobilnych oraz stacjonarnych i będzie posiadała następujące funkcje:

  • wyświetlenie listy tras z możliwością wybrania trasy i zaznaczenia jej na mapie wraz z punktami po drodze;
  • lista miejsc pamięci ze zdjęciem, tytułem, informacją o odległości w jakiej znajdujemy się od danego punktu, z możliwością przeczytania więcej szczegółów;
  • ekran szczegółów: zdjęcie/a, nazwa, opis + przycisk do pokazania punktu na mapie oraz przycisk do nawigowania w zewnętrznej aplikacji (Google Maps).
  • Będzie też ekran z informacjami ogólnymi, które zechcemy zamieścić np. o Muzeum czy Powstaniu Zamojskim.

Funkcją dodatkową będzie tzw. rywalizacja w aplikacji. Użytkownik po dojściu do jednego z punktów na trasie zyskuje 1 pkt. Osoby, które uzbierają ich pełną ilość otrzymają okolicznościową odznakę Związku. Punkty będą uprawniały do skorzystania ze zniżek i podarunków od naszych partnerów.

Warsztaty adresowane są do wybranych grup młodzieży szkolnej, które będą mogły w terenie sprawdzić poprawność działania aplikacji w odniesieniu do opracowanej przez siebie trasy, wniesienia uwag i ewentualnego uzupełnienia aplikacji o dodatkowe informacje, fotografie. W ramach tego działania Związek zapewni dowóz grupy na miejsce startu, możliwość zwiedzania Muzeum w Bondyrzu i skorzystania ze zdigitalizowanej bazy jego zbiorów (głównie w zakresie udostępnienia zdjęć archiwalnych), a także umożliwi kontakt z kombatantami uczestniczącymi w opisywanych wydarzeniach, oraz zorganizuje posiłek dla uczestników.

Zapraszamy!

Smartfon trzymany w rękach z charakterystycznym znacznikiem mapowym na ekranie

Miejsce wydarzenia

Bondyrz, Polska

Adres

Bondyrz, Polska