Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty ziołowe z darów lasu dla seniorów w Niepodległa. Miejsce Spotkań

2024.06.27 Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • warsztaty
Organizator: Instytut Adama Mickiewicza
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11:00-13:00

Niepodległa. Miejsce Spotkań wraz z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwem Chojnów serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na warsztaty edukacyjne, które ukazują zioła jako dary lasu o bardzo szerokim zastosowaniu. Jak czerpać z ziół to co najlepsze? O tym dowiedzą się uczestnicy spotkania. Będą mieli również okazję do stworzenia własnych leczniczych i/lub kosmetycznych mieszanek.

Warsztaty będą składały się z dwóch elementów:

– wprowadzenie:
Lecznicze i kosmetyczne właściwości ziół leśnych, przedstawienie tych ziół pod kątem ich występowania w zbiorowiskach leśnych, morfologii, a także nauka ich rozpoznawania, właściwości lecznicze i kosmetyczne;

– warsztaty ziołowe:
Tworzenie ziołowych kosmetyków i mieszanek z darów lasu (m.in. sosnowa sól do kąpieli z dodatkami, ziołowy olej kosmetyczny czy herbata na piękną skórę, mocne włosy i paznokcie), każdy uczestnik zabiera przygotowane przez siebie mieszanki.

Warsztaty organizowane są we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem Niepodległa. Miejsce Spotkań oraz Nadleśnictwem Chojnów.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Instytutu Adama Mickiewicza oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza.

Plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Adres

Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska