Kontrast
Wielkość czcionki

Wernisaż wystawy oraz promocja katalogu – „Stefan Du Chateau. Malarstwo. Painting. Peinture”

2024.07.14 Ulica 3-go Maja 11, 22-500 Hrubieszów, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej połączony z oficjalną promocją towarzyszącego jej katalogu (opracowanego w języku polskim, angielskim oraz francuskim) pt. „Stefan Du Chateau. Malarstwo/Painting/Peinture”, który odbędzie się w niedzielę 14 lipca 2024 r., o godz. 14 w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 11.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. W tym dniu przypada Święto Francji, a główny bohater wystawy był zarówno obywatelem Polski, jak i Francji, a także założycielem Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie. Podczas wernisażu publiczność zapozna się nie tylko z twórczym dorobkiem Stefana Du Chateau, ale również z jego patriotyczną postawą, jako żołnierza walczącego w II wojnie światowej, kilkukrotnie odznaczanego za swoje dokonania.

Malarstwo Stefana Du Chateau zostanie zaprezentowane w nowej, atrakcyjnej odsłonie, ponieważ dzięki realizacji zadania obrazy zyskały nowe ramy – efektowne a zarazem zapewniające bezpieczne eksponowanie i przechowywanie.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Plakat przedstawia jeden z obrazów namalowanych przez Stefana Du Chateau. Obraz ukazuje fragment ulicy z zabudowaniami. Całość utrzymana w różnorodnej kolorystyce z przewagą błękitów. Na plakacie znajdują się informacje dotyczące wystawy i czasu jej eksponowania oraz logotypy partnerów zadania oraz obligatoryjne logotypy związane z dofinansowaniem zadania.

Miejsce wydarzenia

Ulica 3-go Maja 11, 22-500 Hrubieszów, Polska