Kontrast
Wielkość czcionki

Wernisaż wystawy „Pamiętamy o Powstańcach”

2023.01.29 Rynek w Kazimierzu Dolnym, Rynek, Kazimierz Dolny, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • zwierzęta mile widziane
Organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 14.00
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: Galeria Podniebnych Obrazów jest galerią plenerową, nie występują ograniczenia jak schody.

W dniu 29.01.2023 o godzinie 14.00 na Skwerku przy Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy plenerowej „Pamiętamy o Powstańcach”. Jest to część realizowanego przez nas zadania „Śladami Powstańców Styczniowych w województwie lubelskim”.

„Wystawa „Pamiętajmy o Powstańcach” jest efektem akcji społecznej – poszukiwań materialnych artefaktów związanych z Powstaniem Styczniowym znajdujących się w prywatnych kolekcjach. Prezentuje unikatowe pamiątki związane z tym niezwykle ważnym dla naszej historii wydarzeniem. Dzięki życzliwości ich właścicieli część z tych przedmiotów weszło w skład ekspozycji. Pragniemy podziękować Państwu Jolancie i Markowi Michniewskim, Panu Adamowi Konasowi, Panu Januszowi Kowalskiemu oraz Panu Pawłowi Sadowskiemu.

Wystawę uzupełniają fotograficzne obrazy autorstwa artysty Tomka Sikory. Autor stworzył zimowe impresje będące efektem wielu dni spędzonych w plenerze. Wąwozy, lasy, pola – okolice Kazimierza Dolnego, w których walczyli i ginęli Powstańcy Styczniowi.

Zapraszamy uczestników w każdym wieku. Wystawa będzie ogólnodostępna i bezpłatna.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe – 1863-1864”.

Plakat promujący wydarzenia związane z obchodami 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Miejsce wydarzenia

Rynek w Kazimierzu Dolnym, Rynek, Kazimierz Dolny, Polska

Szczegóły lokalizacji

Wernisaż wystawy "Pamiętamy o Powstańcach" odbędzie się w Galerii Podniebnych Obrazów na Skwerku przy Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym.

Adres

Rynek w Kazimierzu Dolnym, Rynek, Kazimierz Dolny, Polska