Kontrast
Wielkość czcionki

Wydanie albumu pt. „Leć orle biały. Na szlaku niepodległości Kujaw i Pomorza”

15.10 - 11.11.2018 Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Wydawnictwo Pejzaż Stadnicki s.k.
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: Informacja będzie podana na stronie wydarzenia.

Wydawnictwo Pejzaż Stadnicki pragnie uczcić wyjątkowy jubileusz Polski przez wydanie albumu pt. „Leć orle biały. Na szlaku niepodległości Kujaw i Pomorza”. Jego autorzy to: Marek Chełminiak (zdjęcia), Wojciech Zawadzki (tekst historyczny) i Urszula Guźlecka (tekst współczesny). Dzieło zostało dedykowane znanym i nieznanym bohaterom walk o polskość, twórcom naszej Niepodległej. Na około 300 stronach znajdą się zdjęcia archiwalne, dotyczące historii odzyskiwania niepodległości na terenie Kujaw i Pomorza w latach 1918-1921, oraz współczesne artystyczne fotografie województwa kujawsko-pomorskiego.

Album opowiada historię jaka działa się na terenach obecnego woj. kujawsko-pomorskiego. Przywołuje znane i te mniej znane postaci, które się przyczyniły do walki o wolność tych terenów, opisuje też doskonale ducha walki i nastroje jakie panowały wśród żołnierzy i mieszkańców. Teksty uzupełnione są o materiał archiwalny, pieczołowicie zebrany z muzeów województwa kujawsko-pomorskiego, Biblioteki Narodowej i Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Dzięki Bohaterom tamtych dni my dziś możemy w pełni korzystać z owoców wolności i cieszyć się urokiem hojnie obdarowanych przez naturę ziemi Kujaw i Pomorza. Album to niezwykła wędrówka po tym co kiedyś i tym co dziś.

Wydawca: Wydawnictwo Pejzaż
Promocja: Październik, 2018 r.

Wydanie albumu pt. „Leć orle biały. Na szlaku niepodległości Kujaw i Pomorza”

Miejsce wydarzenia

Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz, Polska

Adres

Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz, Polska