Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” w Zakopanem

01.06 - 31.07.2021 Krupówki 4a, 34-500 Zakopane, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Muzeum Tatrzańskie i Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: całodobowo

Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Tatrzańskim przygotowało wystawę poświęconą znaczeniu gór w rozwoju kultury, sportu i turystyki w II Rzeczypospolitej. Ekspozycję „Tatrzańska niepodległa” można podziwiać na dolnych Krupówkach do 31 lipca. Co więcej, jest ona bezpłatnie dostępna do pobrania. Zapraszamy wszystkich do korzystania!

plansze wystawy w ekspozytorach

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” – ekspozycja na Dolnych Krupówkach w Zakopanem.
Fot. Muzeum Tatrzańskie

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” powstała we współpracy Biura Programu „Niepodległa” z Muzeum Tatrzańskim. Sześcioro autorów – doskonałych specjalistów w swoich dziedzinach – napisało 15 plansz opowiadających o najważniejszych faktach i postaciach związanych z historią Podhala i Zakopanego, rozwojem sportów zimowych, turystyki i ochrony przyrody w Tatrach. Sporo miejsca poświęcono architekturze i sztuce, które rozwinęły się u stóp najwyższych polskich gór i ich oddziaływaniu na całą II Rzeczpospolitą. Całość uzupełniły historyczne zdjęcia i artystyczne kolaże, które pozwalają przenieść się w czasie o sto lat.

Oficjalny wernisaż zaplanowano 8 czerwca 2021. Film – prezentacja dostępny jest na kanale Youtube.

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” jest prezentowana jednocześnie w stolicy Tatr i w stolicy Polski. W warszawie można ją znaleźć na ogrodzeniu Łazienek Królewskich, od strony ulicy Agrykola. W Zakopanem prezentowana jest na dolnych Krupówkach, przy Cukierni Samanta. Obie ekspozycje potrwają od 1 czerwca do 31 lipca 2021 i są dostępne bezpłatnie przez całą dobę.

plansze wystawy w ekspozytorach

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” – ekspozycja na Dolnych Krupówkach w Zakopanem.
Fot. Muzeum Tatrzańskie

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” to kolejna z cyklu wystaw „do pobrania” przygotowywanych przez Biuro Programu „Niepodległa”. Tę ekspozycję, jak i kilka innych, można pobrać w zakładce „O niepodległej„, wydrukować i wyeksponować. Z przygotowanych plików może skorzystać każdy m.in.: instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe jak i osoby prywatne.

plansze wystawy w ekspozytorach

Wystawa "Tatrzańska niepodległa" - ekspozycja na Dolnych Krupówkach w Zakopanem. Fot. Muzeum Tatrzańskie

Miejsce wydarzenia

Krupówki 4a, 34-500 Zakopane, Polska

Szczegóły lokalizacji

Wystawa prezentowana jest na dolnych Krupówkach, przy Cukierni Samanta.