Kontrast
Wielkość czcionki

Żywe obrazy – uczniowie jako bohaterowie obrazów polskiego malarstwa

14.02 - 30.04.2019 Średnia 98, Bydgoszcz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • rekonstrukcje/inscenizacje
  • warsztaty
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 36 w Bydgoszczy
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Żywe obrazy – uczniowie jako bohaterowie obrazów polskiego malarstwa to kolejna odsłona akcji Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy! W ten sposób młodzi ludzie poznają kulturę ojczystą i polskie malarstwo.

Uczniowie zapraszają na wystawę uczniów całej szkoły i dla rodziców. Ekspozycja pod koniec marca zostanie wypożyczona do osiedlowej biblioteki na ul. Czołgistów 11, aby mogli się z nią zapoznać wszyscy mieszkańcy osiedla.

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy stylizowana do obrazu Teodora Axentowicza "Dziewczyna z dzbanem"

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy stylizowana do obrazu Teodora Axentowicza „Dziewczyna z dzbanem”

Na zdjęciach uczniowie zostali wystylizowani na bohaterów obrazów polskich malarzy z końca XIX i z XX wieku. Przygotowali stroje, rekwizyty, tła, plany pracy i zorganizowali zespoły zadaniowe. Wybrali obrazy, do których przygotują stylizację, uczyli się wchodzenia w role i ostatecznie dzielnie radzili sobie z tremą i wykazywali cierpliwość, pozując do finałowych zdjęć. Wśród malarzy wybranych przez dzieci znaleźli się m.in. Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański, Julian Fałat, Wojciech Kossak, Teodor Axentowicz, Tadeusz Makowski, Wojciech Weiss, Leon Wyczółkowski. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania.

Wystawa jest efektem wspólnej pracy, wsparcia i doradzania sobie nawzajem uczniów i nauczycieli. Zapraszamy do oglądania!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy stylizowani do obrazu Juliana Fałata

Miejsce wydarzenia

Średnia 98, Bydgoszcz, Polska

Szczegóły lokalizacji

Szkoła Podstawowa nr 36 w Bydgoszczy, ul. Średnia 98; od końca marca Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Filia 11 ul. Czołgistów 8

Adres

Średnia 98, Bydgoszcz, Polska