Kontrast
Wielkość czcionki

Dołącz do akcji "Niepodległa – #mojaflaga"!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkie Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa.

Flaga Polski na Dzień Flagi

Polacy już w listopadzie ubiegłego roku pokazali, że chcą się angażować w świętowanie ważnych rocznic. Sukces wspólnego śpiewania w ramach „Niepodległa do hymnu” zmotywował nas do przygotowania równie włączającej akcji na Dzień Flagi.  Pozwoli ona każdemu z nas na pokazanie dumy oraz szacunku do polskich barw narodowych.” – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. W tym roku mija 15. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi. Zmienione w 2004 roku przepisy pozwoliły na wieszanie biało-czerwonej przy każdej ważnej dla nas uroczystości czy rocznicy, a nie tylko podczas oficjalnych świąt. Poza 15. rocznicą ustanowienia święta flagi w 2019 roku obchodzimy również 100. rocznicę uchwalenia przez Sejm niepodległej Polski ustawy o godle i barwach (w której po raz pierwszy pojawił się zapis o fladze).

Polska flaga na Dzień Flagi symbolem świętowania

„Dzisiaj każdy może być ambasadorem naszej akcji. Wystarczy wywiesić flagę i podzielić się zdjęciem z bliskimi” – mówi Kowalski. – „W tym roku swoje stulecia świętuje wiele związków sportowych i organizacji, które odbudowywały Polskę po 1918 roku. Zaprosiliśmy do akcji #mojaflaga osobistości związane ze sportem i kulturą. Mamy nadzieję, że w weekend majowy cała Polska stanie się biało-czerwona”.

#mojaflaga w całej Polsce

Poza promocją akcji w mediach społecznościowych, „Niepodległa – #mojaflaga” widoczna będzie w mediach tradycyjnych oraz innych środkach przekazu. „Niepodległa” pojawi się w ciekawych lokalizacjach. We współpracy z PKP zaproszenie do akcji zostanie pokazane w pociągach i na dworcach. Zobaczyć je będzie można także na polskich lotniskach i w warszawskim metrze. Największa biało-czerwoną w centrum stolicy zostanie wyświetlona na budynku Warsaw Spire. W Polskę ruszą zastępy harcerzy, którzy będą rozdawać naklejki zapraszające do akcji i włączenia się we wspólne świętowanie. Spot zapraszający do wywieszenia flagi trafi również na bardzo duże ekrany – zobaczą go uczestnicy koncertu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

2 maja – święto flagi uczcij z nami!

Wywieś flagę razem z nami i pochwal się zdjęciem z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa!

Zapraszamy także do skorzystania z plakatu akcji:
Plakat akcji „Niepodległa – #mojaflaga”

Dziękujemy serdecznie za współpracę przy tworzeniu spotu poniższym partnerom:

 • Polskim Kolejom Państwowym i dyrektorowi Mikołajowi Turowskiemu
 • MPK Radom i prezesowi Krzysztofowi Zalibowskiemu
 • Uczniom i uczennicom przedszkola nr 307 “Wesołe Ekoludki” z warszawskich Bielan, nauczycielkom Grupy VI ŻYRAFKI Renacie Zawilińskiej i Monice Rostek i dyrektor Grażynie Bogiel
 • Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego
 • Ksaweremu Sosińskiemu z Wargamer Wilcza Games Workshop
 • Zespołowi Latarni Morskiej w Świnoujściu
 • Ściance Wspinaczkowej 2Wieże 
 • Agroturystyce Biały Domek w Zawadach
 • Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku i prezesowi Sławomirowi Czerwińskiemu
 • Urzędowi Miasta i Gminy Serock
 • Harcerzom z Hufca “Orłów” ZHP w Garwolinie i harcmistrzyni Martynie Kowackiej
 • Zarządcy Budynku Rondo 1
 • Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy i dyrektorowi Mateuszowi Matejewskiemu