Kontrast
Wielkość czcionki

#sadziMY las!

Lasy Państwowe, które w tym roku świętują 95-lecie istnienia, zapraszają do posadzenia własnego drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY! Już 26 kwietnia w siedzibie najbliższego nadleśnictwa każdy będzie mógł odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie. Leśnicy przygotowali ponad 100 tys. sadzonek.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Zapewniają one tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dzięki akcji #sadziMY każdy będzie mógł odebrać sadzonkę, posadzić ją na własnym gruncie, pielęgnować i podziwiać, jak  drzewko rośnie z każdym kolejnym rokiem.

Akcja jest też odpowiedzią na największy kataklizm w historii Lasów Państwowych, czyli huragan 11-12.08.2017 r, kiedy nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy, aż po Kaszuby. Dzisiaj tereny zostały już w większości uprzątnięte i nadszedł czas na odtwarzanie lasu.

Uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokonają Prezydent i Pierwsza Dama, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu, m.in. pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze, strażacy, strażnicy graniczni, leśnicy.

obrazkowa instrukcja kolejnych etapów sadzenia drzewka i praktyczne wskazówki co do sadzenia

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i posadź swoje drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce, od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów. Najbliższe miejsce, gdzie można odebrać drzewko, można znaleźć na mapie. Do każdej sadzonki dołączona będzie ulotka z instrukcją i informacjami o akcji. No to #sadziMY!