Kontrast
Wielkość czcionki

Dzień Flagi RP 2024 - wywieś swoją biało-czerwoną!

Polska: Biało-Czerwoni! To hasło zagrzewa nas do podejmowania wyzwań – tych dużych i tych małych. Biuro „Niepodległa” już po raz szósty zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Gdziekolwiek jesteśmy 2 maja połączmy się w wielką biało-czerwoną rodzinę i nie zapomnijmy wywiesić flagi! A gdy już to zrobimy, podzielmy się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

Biało-czerwona na morzu, w górach i na księżycu!

Choć każdy z nas robi coś innego i ma inne talenty, nasze barwy narodowe jednoczą nas w biało-czerwonej wspólnocie. Czy wspinamy się na najwyższe szczyty, czy opływamy samotnie świat łodzią, czy po prostu pamiętamy o zawieszeniu flagi przed wejściem do klatki w bloku – Dzień Flagi RP to nasze wspólne święto.

Co roku 2 maja w akcję wywieszenia 2 maja Biało-Czerwonej, włączają się m.in. sportowcy, artyści czy lokalni działacze. W tym roku wyjątkowe postaci zapraszają Polki i Polaków do wspólnego świętowania Dnia Flagi. W spocie akcji #mojaflaga wystąpili:

  • Adam Bielecki – himalaista, zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym dwóch w pierwszym wejściu zimowym;
  • Joanna Pajkowska – żeglarka, jedyna Polka, która samotnie opłynęła świat bez zawijania do portów;
  • Sławosz Uznański – astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, który niebawem poleci w kosmos.

Każda osoba opowiada o biało-czerwonej, która towarzyszy jej podczas podejmowanych wyzwań. 2 maja dołącz i Ty!

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 2024

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono – jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Biuro „Niepodległa” od 2018 roku koordynuje akcję #mojaflaga, zachęcając rodaków do świętowania Dnia Flagi i dzielenia się fotografiami swoich flag w social mediach z hasztagiem #mojaflaga.

W 2024 roku i Ty dołącz do akcji #mojaflaga! Świętujmy razem!

Pobierz PLAKAT AKCJI #MOJAFLAGA i wydrukuj go lub udostępnij w swoich social mediach.

Kampanię sfinansowano ze środków budżetu państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.