Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa. Miejsce Spotkań - majówka 2024 w kawiarnianym ogródku

Do pawilonu Niepodległa. Miejsce Spotkań zawitała wiosna! Zapraszamy w nasze progi, bo dla małych i dużych przygotowaliśmy moc atrakcji. Gordonki, warsztaty rękodzielnicze, spotkania dietetyczne dla seniorów – to tylko niektóre z propozycji Biura „Niepodległa” na kwiecień. Do zobaczenia!

Aby być na bieżąco z naszymi propozycjami, znaleźć linki do zapisów czy informacje o nowych terminach zapraszamy na profile Niepodległa. Miejsce spotkań na Facebooku i Instagramie.

Warsztaty rodzinne na Dzień Flagi – malowanie toreb

dzieci w NMS podczas warsztatów malowania toreb

Warsztaty malowania toreb.
fot. T. Kaczor/BN

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w Niepodległa. Miejsce spotkań przygotowano rodzinne warsztaty plastyczne. Dzieci w wieku 6-10 lat będą miały okazję pomalować płócienne torby, które wezmą na pamiątkę do domu, a przy okazji w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę o barwach i symbolach narodowych. Warsztaty odbędą w dwóch grupach, o 12:00 i 13:00. Nie obowiązują na nie zapisy.

Gordonki w Niepodległa. Miejsce spotkań

Zdjęcie przedstawia grupę małych dzieci (do lat trzech) wraz z mamami i opiekunkami. Fotografię wykonano podczas warsztatów pt. "Gordonki" w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań.

Fot. Tomek Kaczor / BN

W każdą środę o 10:00, 11:00 i 12:00 w kawiarnianej przestrzeni odbywają się zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych – dzieci w wieku 0-3 lat. Podczas zajęć uczą się rytmu, rozwijają swoją koordynację ruchową oraz zdolności motoryczne. Spotkania wspierają ich rozwój społeczny, umożliwiając interakcję z innymi rówieśnikami. To czas dla maluszków, ich rodziców i opiekunów. Na zajęcia obowiązują zapisy – ruszają w każdy poniedziałek o godz.14:00.

Galaktyczne przygody – tajemnice kosmosu dla dzieci w wieku 6-10 lat

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i dorosłych, którzy stoją przy długim stole. Wykonują pracę plastyczną z użyciem gorącego kleju i specjalniego styropianu.

Fot. Tomek Kaczor

Niedziele w pawilonie „Niepodległą. Miejsce Spotkań” należą do dzieci 6-10 lat! O 11:00 rozpoczynają się spotkania, podczas których uczestnicy zgłębiają tajemnice kosmosu. Warsztaty w ramach cyklu „Galaktyczne przygody” to połączenie wielu cennych informacji o wszechświecie, planetach, gwiazdach, osobach, które przyczyniły się do jego lepszego poznania oraz wynalazków, bez których nie byłoby to możliwe. Każde zajęcia łączą w sobie część edukacyjną z kreatywną, podczas której wykonywane są proste prace plastyczne. Na te zajęcia obowiązują zapisy, które startują w poniedziałki o 12:00.

Harmonogram warsztatów:

  • 07.04 | Wirtualny spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
  • 14.04 | Podbój Marsa
  • 21.04 | Najpiękniejszy gwiazdozbiór

Rękodzieło dla początkujących i zaawansowanych

Zdjęcie przedstawia stół warsztatowy, na którym położone zostały materiały niezbędne do haftowania: muliny, nożyczki, szablony, bawełniane torby i tamborki.

Fot. Tomek Kaczor / BN

W poniedziałki o 17:30 kontynuujemy spotkania z rękodziełem dla młodzieży i dorosłych. Na zajęcia zapraszamy osoby znające już podstawy robienia na drutach (oczka prawe, lewe, dodawanie i odejmowanie oczek). Spotkania poprowadzi Dagmara Mandat – rękodzielniczka i założycielka Szydełkowego Raju. Uczestnicy na zajęciach poznają m.in. wzory norweskie oraz rozpoczną projekt własnego swetra. Informacje o wolnych miejscach udzielamy drogą mailową pod adresem .

Harmonogram warsztatów:

  • 3.04 | szydełkowe ponczo w stylu BOHO
  • 8.04 | wzory norweskie – gwiazdki, jelonki
  • 15.04 | ściąganie oczek, wycięcia, dekolty
  • 22.04 | reglan

Z końcem kwietnia (dokładnie we wtorek 30 kwietnia 2024) rozpoczniemy nowy cykl zajęć, którego motywem przewodnim będzie haft. Na zajęciach poznamy np. haft wilanowski z Urzecza, haft na tkaninie w kratkę czy japoński haft Sashiko. Zapisy na zajęcia rozpoczną się 24 kwietnia 2024 o godz. 14:00.

Zdrowie na talerzu – warsztaty dietetyczne dla seniorów

Zdjęcie zostało wykonane w pawilonie kulturalnym "Niepodległa. Miejsce Spotkań". Przedstawia grupę seniorów, siedzących przy stole i słuchających wykładu warsztatowego.

Fot. J. Barański / BN

„Zdrowie na talerzu” to specjalne warsztaty dla seniorów, podczas których uczestnicy dowiadują się jak wspierać odporność, by uniknąć infekcji i stanów zapalnych organizmu, wzmocnić pracę swojego umysłu oraz poszerzają wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej. Każde spotkanie to czas otwartych rozmów i wymiany doświadczeń. Zajęcia prowadzi dietoterapeutuka Monika Dziemidowicz, która promuje zdrowy styl życia poprzez naukę prawidłowego sposobu odżywiania się, zgodnego z potrzebami organizmu. Spotkania odbywają się w czwartki 11:00.

Harmonogram spotkań:

  • 11.04
  • 18.04
  • 25.04

To nie koniec! Niebawem na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na profilu FB „Niepodległa. Miejsce spotkań” będzie można znaleźć informacje o kolejnych zajęciach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Formularze umożliwiające rejestracje na warsztaty, na które obowiązują zapisy, dostępne są w opisach poszczególnych wydarzeń na profilu FB.

Zapraszamy!

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.