Kontrast
Wielkość czcionki

#Historia naszej wolności - konkurs na reportaż dla uczniów z Mazowsza

Trwa konkurs dla uczniów szkół szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na reportaż literacki #Historia naszej wolności, opisujący wybrane wydarzenie z roku 1946, 1956 lub 1981. Do wygrania jest tablet, a 3 najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Czas na zgłoszenia mija 12 listopada.

Reportaże o wolności

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. Ich zadanie: przygotować literacki reportaż (reportaż zbeletryzowany, łączący materiał autentyczny z fikcją literacką), dotyczący wybranych wydarzeń z roku 1946, 1956 lub 1981 i wysłać go w formacie pdf do 12 listopada 2021 na adres niepodleglosc@mazowieckie.pl. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do analizy tekstów historycznych poświęconych tym czasom. Wszystkie szczegóły oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej do dnia 30 listopada 2020 r.

grafika promocyjna

Źródło: gov.pl

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Wojewody Mazowieckiego #Historia naszej wolności, który jest kampanią budującą pamięć i kultywującą narodowe tradycje. Zakłada zbudowanie międzypokoleniowej więzi, rozbudzenie pasji historycznych oraz zainicjowanie i zachęcenie do podjęcia samodzielnych badań nad historią powszechną i historią swojej rodziny. Jednym z działań projektu jest konkurs na reportaż zbeletryzowany, łączący materiał autentyczny z fikcją literacką, którego osią mają być wydarzenia z lat 1946, 1956 lub 1981. 

Na stornie Urzędu Wojewódzkiego znajdują się szczegóły pozostałych działań realizowanych w ramach Projektu #Historia naszej wolności, który sfinansowany jest ze środków Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.