Kontrast
Wielkość czcionki

Karty edukacyjne „Tak powstawała Niepodległa”

Wykreślanki, krzyżówki, łączenie kropek – to zabawy dla całej rodziny! Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało zestaw 10 zadań towarzyszących wystawie „Tak powstawała Niepodległa”. Wyzwania ze sportowcami, popisy z artystami i kręte labirynty zapraszają do poznawania historii II RP.

Karty edukacyjne „Tak powstawała Niepodległa”

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało bezpłatne karty edukacyjne dla dzieci, nawiązujące do wystawy „Tak powstawała Niepodległa”. Dziesięć zadań o różnym stopniu trudności przybliża historię Polski dwudziestolecia międzywojennego. Proponowane zabawy mogą stać się punktem wyjścia do rozmów o życiu naszych pradziadków i prababć sto lat temu.

baner kart

Karty edukacyjne to zestaw różnych zabaw ćwiczących spostrzegawczość i rozwijających kreatywność. Zadania dedykowane są dzieciom w wieku 8-10 lat, jednak z niewielką asystą rodzica poradzą sobie z nimi także młodsi. Materiały opracowano tak, by każda z zabaw odnosiła się do jednej planszy z wystawy „Tak powstawała Niepodległa”. Zachęcamy do wspólnego jej czytania i poznawania niezwykłej historii Polski po odzyskaniu niepodległości.

Pobierz swoje Karty edukacyjne „Tak powstawała niepodległa”.

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa”

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” poświęcona jest procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Składa się z 11 plansz, które przedstawiają zagadnienia takie jak: system edukacji, sportowy duch, architektura czy inwestycje i rozwój. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony niepodlegla.gov.pl.

plakat wydarzenia

Zapraszamy do zabawy i odkrywania historii!