Kontrast
Wielkość czcionki

#mojaflaga 2023 - świętujmy razem Dzień Flagi RP!

Polki i Polacy są niesamowici – a wszystkich łączy nasza flaga. 2 maja i Ty pomaluj świat na biało i czerwono. Wywieś flagę, zrób zdjęcie i oznacz #mojaflaga!

2 maja 2023 – Dzień Flagi RP

Polska to historia, którą warto się dzielić! W spocie zapraszającym do wywieszenia flagi z okazji Dnia Flagi 2 maja mówi o tym znawca historii Polski – Richard Butterwick-Pawlikowski. Brytyjski historyk, badacz dziejów Polski i Litwy, podkreśla jak niesamowici są Polacy, którzy po latach zaborów i zniszczeń wojennych odrodzili się jako wspólnota. Towarzyszą temu zdjęcia z Warszawy, znane polskie obrazy z kolekcji muzealnych i świętujący rodacy w strojach ludowych.

Krótkim spotem Biuro „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Aby do niej dołączyć wystarczy wyeksponować flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga. Świętujmy razem!

#mojaflaga – pomalujmy świat na biało i czerwono!

Jeden z obrazów, który pojawia się w spocie, „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” Jana Matejki posłużył za tło plakatu akcji #mojaflaga w 2023 roku. Jeżeli chcesz zachęcić innych do wzięcia udziału, plakat w wersji do druku jest dostępny tutaj: Plakat #mojaflaga 2023. Szukajcie nas na antenach tv i w przestrzeniach miejskich w całej Polsce!

na obrazie matejki konstytucja 3 maja uzupełnionym o barwy narodowe w wiely miejscach napis wywieś flagę

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono – jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości.  Co roku w akcję #mojaflaga włączają się sportowcy, artyści i lokalni działacze. Flagę można uszyć samodzielnie, kupić, przygotować z dziećmi z papieru. Dołącz do akcji #mojaflaga!

Wywieś flagę i świętujmy razem!

Spot „Polska to historia, którą warto się dzielić!” zaprasza do udziału w akcji Biura „Niepodległa” #mojaflaga.

Reżyser: Cyprian Demianiuk
Scenariusz: Piotr Kornobis
DOP: Marek Rozwadowski
Montaż: Kacper Plawgo

Operator drona: Michał Wencek
Asystent operatora: Michał Kowalski
Mistrz oświetlenia: Kajetan Bogucki
Dźwięk na planie: Tadeusz Chudy
Postprodukcja dźwięku: Uchostudio
Kolor: Ajith Krishnamoorthy Nair
Make-up: Dominika Godziemba – Trytek
CGI i grafika: Maciej Białobrzeski
Kierowniczka produkcji: Wiktoria Włoczewska

Dziękujemy:

Prof. Richard Butterwick – Pawlikowski
Zespół Folklorystyczny Kurpianka
Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki
Gmina Kadzidło – strażacy i ludzie dobrej woli
Wójt Gminy Kadzidło – Dariusz Łukaszewski
Zamek Królewski w Warszawie

Kampania dofinansowana ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.