Kontrast
Wielkość czcionki

Narodowe Święto Niepodległości 2022 w Niepodległa. Miejsce Spotkań!

11 listopada 2022 spotkajmy się na radosne świętowanie 104. rocznicy odzyskania niepodległości! Już o 11.00 w ogródku pawilonu „Niepodległa. Miejsce spotkań” Ferajna z Hoovera porwie publiczność do wspólnego zaśpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Oprócz tego zaplanowano warsztaty, potańcówkę i dodatkowe niespodzianki. Świętujmy razem!

11 listopada 2022 w „Niepodległa. Miejsce Spotkań”

Wspólne świętowanie otworzy, zgodnie z tradycją, Ferajna z Hoovera. O 11:00 zespół stanie na scenie, by wykonać znane utwory towarzyszące nam od pokoleń jak: „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani,” czy „My, pierwsza brygada”. Wydarzenie zakończy się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 12:00 w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”.

chłopcy w dawnych płaszczach z kokardami narodowymi

Śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera
Fot. Jarosław Barański / BPN

Niedługo później przyjdzie czas na zajęcia dla najmłodszych. O 12:30 rozpoczną się warsztaty z tworzenia kokardy narodowej. Warsztaty potrwają dwie godziny i można do nich dołączyć w dowolnym momencie. Własnoręcznie zrobionymi kokardami dzieci będą się mogły podzielić z rodziną i przyjaciółmi, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Dzień zakończy radosna potańcówka z muzyką na żywo. Na parkiet zapraszamy już od 17:00! Do tańca zaprosi Hajda Banda (Гайда Банда) z muzyką tradycyjną. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki niewątpliwie porwą tancerzy młodzieńczą energią i artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej.

Weekend z niepodległą

12 listopada 2022 o godzinie 10:00 odbędą się specjalne warsztaty Nordic Walking dla uczestników w każdym wieku. W ich trakcie, dla uczczenia Święto Niepodległości, zostanie wykonane wspólne zdjęcie z polską flagą. Zbiórka przed pawilonem „Niepodległa. Miejsce Spotkań”.

biało czerwone kokardy, obok narzędzia i papier do ich stworzenia

Weekend Niepodległości w Niepodległa. Miejsce Spotkań.
Fot. Kamila Szuba

Z kolei o godzinie 12:00 w sobotę rozpoczną się warsztaty kreatywne dla dzieci. Animatorki z Niemapa opowiedzą uczestnikom o historii i znaczeniu symboli narodowych. Każde z dzieci własnoręcznie wykona godło, które będzie mogło zabrać ze sobą do domu.

Dodatkowo przez cały weekend na osoby, które odwiedzą pawilon, czekać będą niespodzianki!

Niepodległa. Miejsce Spotkań w Warszawie

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym). W pawilonie dawnej herbaciarni przez cały rok można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach kulturalnych, potańcówkach i pokazach! Zajęcia organizowane są przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości. Szczegóły wszystkich wydarzeń opisanych w tekście można znaleźć na profilu Facebook Niepodległa. Miejsce spotkań.

pawilon niepodległa. miejsce spotkań, a przed nią osoba czytająca Kurier Niepodległości

Weekend Niepodległości w Niepodległa. Miejsce Spotkań.
Fot. Jarosław Barański / BPN

Mecenasem „Niepodległa. Miejsce Spotkań” są Lasy Państwowe. Wydarzenia organizowane w pawilonie „Niepodległa. Miejsce spotkań” odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Serdecznie zapraszamy!