Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu! Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada 2023!

Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego. Niech wybrzmi od szczytów Tatr po plaże Bałtyku, od Copacabany po stację arktyczną. Zbierz bliskich, powiadom znajomych, zaproś sąsiadów i gdy 11 listopada wybije 12:00 stańcie razem Do Hymnu! Zgłoś Wasz udział w akcji za pomocą formularza online.

Niepodległa do hymnu 2023 – dołącz do akcji!

To już 6. edycja akcji „Niepodległa do Hymnu”. Jak co roku Biuro „Niepodległa” zaprasza do włączenia się we wspólne śpiewanie Hymnu Polski. Wykonajmy hymn wszyscy razem, bez względu na to gdzie będziemy, 11 listopada w samo południe. Od 2018 roku na naszą mapę regularnie wpisuje się około 1000 podmiotów, które zorganizowały już wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. W 2023 roku i wy zostawcie swój ślad na mapie!

Aby wziąć udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” należy zaplanować wspólne śpiewanie, dodać wydarzenie na mapę za pomocą formularza online i 11 listopada 2023 o 12:00 zaśpiewać razem 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Może się to odbyć podczas oficjalnych uroczystości państwowych, jak i podczas wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą, które radośnie obchodzą Święto Niepodległości. W poprzednich latach śpiewały z nami morsy podczas kąpieli w jeziorze Dywity, wędrowcy na szczycie Śnieżki, sportowcy i kibice na meczach siatkówki w kolejce PlusLigi, jak i goście wielu imprez i festynów na rynkach polskich miast i miasteczek.

plakat do hymnu 2023

Oficjalny plakat akcji „Niepodległa do Hymnu” można pobrać, wydrukować i umieścić w dowolnym miejscu:

Format B1 w .pdf

Format A1 w .pdf

Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego

Mazurek Dąbrowskiego a’capella brzmi fantastycznie, a z muzyką jeszcze lepiej. Dla wszystkich śpiewających i grających zamieszczamy rozpisane nuty i ściągawkę z tekstu wszystkich czterech zwrotek:

SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO
NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS
NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN
NUTY HYMNU WERSJA UPROSZCZONA

Nagranie Hymnu Państwowego – wyk.: Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Bolesław Szulia – dyrygent, przygotowanie chóru: Andrzej Banasiewicz (4 zwrotki, nagranie w opracowaniu Kazimierza Sikorskiego – harmonizacja i Jana Adama Maklakiewicza – instrumentacja), Polskie Radio S.A., 2002

Zaś z myślą o nauczycielach przypominamy plansze Flaga, godło, hymn. Jak dbać o symbole narodowe?, które można wydrukować, by edukować jak poprawnie obchodzić się z symbolami narodowymi.

Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego! Pokażmy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro „Niepodległa”.

Spot „Niepodległa do hymnu 2023”

Reżyser: Cyprian Demianiuk
Scenariusz: Piotr Kornobis
Operator: Marcin Morawicki
Szwenkier: Marek Rozwadowski
Dźwięk: Tadeusz Chudy
Scenografia: Joanna Załęska
Montaż: Kacper Plawgo
Make-up: Dominika Godziemba – Trytek
Kierownik produkcji: Wiktoria Włoczewska
Udźwiękowienie: Uchostudio
Grafika, kolorkorekcja: Maciej Białobrzeski
Aktorzy: Basia, Felek, Piotruś, Franek, Lena Jatymowicz, Halina Bednarska, Stanisław Nawój, Artur Pawlak

Sfinansowana z budżetu państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.