Kontrast
Wielkość czcionki

Patriotka – słodki symbol Święta Niepodległości

Jak świętować niepodległość? Na słodko! Na taki pomysł wpadła Fundacja Idea Nova, która proponuje udział w konkursie na recepturę unikalnego ciastka!

ideogram babeczki-patriotki

Projekt „Patriotka” zakłada stworzenie ciastka, które miałoby się stać słodkim i bardzo pozytywnym symbolem Święta Niepodległości, a także innych świąt o charakterze patriotycznym oraz wydarzeń, które wzbudzają w Polakach poczucie narodowej dumy, np. wydarzeń sportowych z udziałem polskich drużyn. Ma być to ciastko, które będą jeść wszyscy, niezależnie od wieku, przekonań czy poglądów, jako że hasłem towarzyszącym tej inicjatywie jest „Smak, który łączy”.

Konkurs jest ogólnopolski i nie wyklucza nikogo – mogą w nim wziąć udział zarówno cukiernicy, jak i amatorzy. Propozycje receptur wyjątkowych ciastek można przesyłać do 15 kwietnia – uwaga, receptury muszą być sprawdzone, a żeby to udowodnić, wraz z przepisem należy przesłać zdjęcie swojego słodkiego wyrobu! Nadsyłane propozycje będą zamieszczane na fanpage’u Patriotki.  Najsmaczniej wyglądające ciastko wybiorą sami internauci, głosując na nadesłane propozycje do 10 maja. 11 maja zostanie wyłonionych 10 finalistów, a grande finale odbędzie się 26 maja w Warszawie! Konkurs jest również umieszczony w kalendarzu naszych wydarzeń.

Kto wie, może to właśnie Wasze ciastka będą towarzyszyć Polakom podczas świętowania stulecia odzyskania niepodległości!