Kontrast
Wielkość czcionki

Pokazy VR „Wiktoria 1920” w całej Polsce

By przenieść się w czasie wystarczy założyć gogle VR i słuchawki! Ruszają letnie pokazy historycznego filmu 3D „Wiktoria 1920”. Zapraszamy do odwiedzenia wybranych punktów na mapie Polski, by przeżyć wirtualną przygodę!

VR o Bitwie Warszawskiej

Historyczny VR „Wiktoria 1920” pozwala cofnąć się w czasie. Gdy widz uruchamia film przenosi się do sierpnia 1920 roku i trafia w sam środek decydujących wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii wroga. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików. Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach.

kobieta w googlach vr podczas pokazu filmu

Zdjęcia z premiery VR „Wiktoria 1920”
fot. Cezary Pomykało

Widz staje się bohaterem filmu. Jako Tadek towarzyszy grupie, która podejmuje próbę dostarczenia tajemniczego meldunku na Cytadelę, złożoną z: studenta Janka Węgielskiego, ułana Władysława Brończaka, pilota Eskadry Kościuszkowskiej, Meriana C. Cooper i fotografki Poli Lewickiej. Podczas pełnej przygód podróży w stronę Warszawy, uciekają przed bolszewikami, biorą udział w walkach i snują plany na powojenną przyszłość. Czy uda im się dostarczyć meldunek? Każdy widz przekona się na własnej skórze. Dzięki nowoczesnym technologiom znajdzie się w samym środku akcji – ma możliwość wyboru, na co chce skierować wzrok, a dźwięk jest dopasowany i ulega wzmocnieniu lub osłabieniu, w zależności od tego, z której strony dochodzi.

Pokazy w lecie 2021

Pokazy organizowane są w różnych miejscach w Polsce. Każdorazowo należy zapoznać się z wytycznymi organizatora, sprawdzić czy obowiązują zapisy i przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych. Gdzie obejrzeć film? 

kobieta w googlach vr podczas pokazu filmu

Zdjęcia z premiery VR „Wiktoria 1920”
fot. Cezary Pomykało

Film Cinematic VR „Wiktoria 1920” stworzono w 2020 roku na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Producentem filmu jest Biuro Programu „Niepodległa”. Narodowe Centrum Kultury zostało koproducentem filmu. Partnerem filmu jest Narodowy Bank Polski.