Kontrast
Wielkość czcionki

Rozstrzygnięcie konkursu na iluminację z okazji 100-lecia

Znamy wyniki Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2018 Roku oraz Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2018 Roku! Ze względu na wyjątkowość roku 2018 w ramach konkurs utworzono nową kategorię pt. „Oświetlenie lub iluminacja obiektu/przestrzeni publicznej związane z obchodami 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości RP”. W jej ramach I miejsce przyznano Urzędowi Miasta Nowego Sącza za patriotyczne oświetlenie budynku Ratusza Miejskiego.

Celem konkursu organizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego jest promowanie i propagowanie aktywności inwestycyjnej w zakresie oświetlenia zarówno w dużych, jak i w małych społecznościach lokalnych. Specjalna, niepodległościowa kategoria wyróżniła najciekawsze rozwiązania oświetleniowe wykorzystujące symbole i barwy narodowe, które kreowały, wzbogacały miejską przestrzeń, budując tym samym uroczystą, patriotyczną atmosferę podczas głównych obchodów jubileuszu.

eklektyczny ratusz z wieżą po środku, strona lewa podświetlona jest na biało, prawa na czerwono - w kolorach polskiej flagi

Patriotyczna iluminacja ratusza w Nowym Sączu.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Nowy Sącz

I miejsce za patriotyczne oświetlenie budynku Ratusza otrzymał Urząd Miasta Nowego Sącza. Eklektyczną elewację budynku z XIX wieku z charakterystyczną wieżą zegarową podzielono na dwie części. Lewa została podświetlona na biało, prawa na czerwono. Komisja konkursowa doceniła fakt, że „mimo zastosowania niezbyt dużej ilości opraw oświetleniowych, uzyskano bardzo dobry efekt oświetleniowy nadający fasadzie budynku wygląd biało-czerwonej flagi i bardzo uroczysty charakter”. 

Wręczenie nagród połączone z uroczystą prezentacją nagrodzonych w ramach konkursu rozwiązań nastąpi w czasie trwania XXVII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2019.