Kontrast
Wielkość czcionki

Wyślij kartkę z okazji Święta Niepodległości w ramach akcji „Mamy Niepodległą”

Już po raz 9. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje akcję „Mamy Niepodległą!”, czyli zachęca do wysyłania bezpłatnych okolicznościowych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pocztówkowe wyznanie w stylu retro ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Hasłem akcji jest dzielenie się radością, bo przecież Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski. Kartki można odbierać między 6 a 14 listopada w różnych miejscach Polski (mapa dostępna jest na stronie Muzeum). Entuzjaści bardziej nowoczesnych rozwiązań mogą elektronicznie nadać pocztówkę papierową!

banner akcji "Mamy niepodległą"

Każdego roku przygotowywane są trzy nowe projekty kartek (dedykowana dzieciom, nowoczesna i klasyczna), a autorami tegorocznych wzorów są: Karol Banach, Magda Beneda i Ksenia Kononenko. Jest jednak niespodzianka i wyjątkowo czwarty wzór! Przedstawia dworek „Milusin” – dom rodzinny Piłsudskich – i jest dostępny wyłącznie w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Został wydany z okazji zakończenia renowacji zabytku o szczególnej wartości historycznej, odtworzenia aranżacji wnętrz i otwarcia go dla zwiedzających.

Razem świętujmy, że Mamy Niepodległą!

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022