Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Wielka Pielgrzymka – polski album rodzinny” w Gnieźnie

02.06 - 31.08.2019 Gniezno Dworzec PKP, Pocztowa, Gniezno, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża dokonany 16 października 1978 roku wywarł istotny wpływ nie tylko na historię Polski, ale i na losy świata. Ojciec Święty przybył z pierwszą pielgrzymką do ojczyzny kilka miesięcy później, 2 czerwca 1979 roku, a jego wizyta odmieniła serca Polaków.

W 40. rocznicę tych wydarzeń Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z partnerami – PKN Orlen oraz PAP i PKP przy współudziale lokalnych samorządów pragnie w symboliczny sposób odtworzyć trasę I pielgrzymki Ojca Świętego poprzez serię wystaw w 7 centrach komunikacyjnych ośrodków odwiedzonych wówczas przez papieża Jana Pawła II.

Wystawy, złożone z archiwalnych zdjęć ze zbiorów PAP eksponowane będą w przestrzeni publicznej w Warszawie, Krakowie, Częstochowie, Gnieźnie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Nowym Targu, Oświęcimiu i Wadowicach.

Ekspozycje składać się będą z części ogólnej – ze zdjęciami z wszystkich przystanków pielgrzymki z tekstem dr. Rafała Łatki, specjalisty badającego dzieje Kościoła z IPN oraz części specjalnej – składającej się ze zdjęć z danego miasta.

Część ogólna oprócz tekstu zawiera aktywne QR kody, które umożliwiają odwiedzającym odtworzenie archiwaliów filmowych ze zbiorów TVP i Episkopatu.

Zapraszamy do oglądania!

logo ORLEN

kafelek z 8 nazwami miejscowości, gdzie stanie wystawa na czarno-białym zdjęciu archiwalnym

Miejsce wydarzenia

Gniezno Dworzec PKP, Pocztowa, Gniezno, Polska

Szczegóły lokalizacji

Dworzec PKP