Kontrast
Wielkość czcionki

„Akademia Niepodległej” - zapraszamy na rodzinne warsztaty!

Ruszyła „Akademia Niepodległej” – cykl wyjątkowych rodzinnych warsztatów kreatywno-modelarskich poświęcony polskim osiągnięciom naukowym i technicznym!

W trakcie dziewięciu cotygodniowych, niedzielnych spotkań uczestnicy (dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami) wysłuchają barwnych opowieści o wybitnych, często nieznanych, polskich konstruktorach i wynalazcach. Po historycznym wstępie nadejdzie czas na puszczenie wodzy fantazji i samodzielne tworzenie modeli pojazdów kosmicznych, statków, samochodów, pociągów, samolotów i wielu innych.

poskładany model warsztatowy, w tle inne elementy do składania

Modele tworzone podczas warsztatów
fot. Karolina Galera

Za każdym razem inny temat przewodni przybliży osiągnięcia naukowe i techniczne w innych dziedzinach. Tematy kolejnych spotkań to:

  1. NIEPODLEGŁA ASTRONOMICZNA – 27 stycznia 2019 r.
  2. NIEPODLEGŁA KOLEJOWA – 3 lutego 2019 r.
  3. NIEPODLEGŁA ZOOLOGICZNA – 10 lutego 2019 r.
  4. NIEPODLEGŁA TRANSATLANTYCKA – 17 lutego 2019 r.
  5. NIEPODLEGŁA SAMOCHODOWA – 24 lutego 2019 r.
  6. NIEPODLEGŁA BALONOWA i LOTNICZA – 10 marca 2019 r.
  7. NIEPODLEGŁA PRZYRODNICZA – 17 marca 2019 r.
  8. NIEPODLEGŁA MEDYCZNA – 24 marca 2019 r.
  9. NIEPODLEGŁA ZAGADEK i SZYFRÓW – 31 marca 2019 r.
grupa dzieci sziedzi na poduchach i słucha prowadzącego

Michał Malinowski i dzieci podczas warsztatów

Wykładowcą w tej wyjątkowej „Akademii Niepodległej” jest Michał Malinowski, kustosz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Siedzibą Akademii jest „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami! Zajęcia odbywają się co niedzielę (z wyjątkiem 3 marca) w godzinach 12-14:30, są bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja mailowa pod adresem: miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl. Więcej informacji dostępnych jest w zakładce wydarzenia oraz na profilu fb „Niepodległa. Miejsce spotkań”.