Kontrast
Wielkość czcionki

Ambasadorowie Polskiego Sportu nagrodzeni

Zbigniew Boniek po raz czwarty został wybrany Najbardziej Wpływowym Człowiekiem w Polskim Sporcie, a Mateusz Widłak i Czesław Lang Ambasadorami Dobrych Praktyk w Sporcie 2019. To wyróżnienia nadawane z inicjatywy miesięcznika „Forbes” i firmy badawczej Pentagon Research. W tym roku partnerem wydarzenia było Biuro Programu „Niepodległa”.

Najbardziej Wpływowy Człowiek w Polskim Sporcie

Ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie to próba wskazania najważniejszych ludzi na polskim rynku sportowym. Sportowców, którzy swoimi sukcesami motywują tłumy do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Działaczy i menedżerów, od których zależą losy organizacji i wydarzeń sportowych. Biznesmenów, którzy finansują rodzimy sport. Zbigniew Boniek, Najbardziej Wpływowy Człowiek w Polskim Sporcie, jest działaczem sportowym, trenerem i prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tuż za nim w rankingu znaleźli się Adam Małysz (dyrektor-koordynator w Polskim Związku Narciarskim) i Robert Lewandowski (piłkarz Bayernu Monachium).

debata ekspercka - 7 mężczyzn siedzi przt stole na scenie, w tle zdjęcie z zawodów żużlowych z niepodległą na bandachj

Gala podsumowująca ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie. Debata ekspercka. Fot. BPN

Ambasadorowie Dobrych Praktyk w Sporcie

W tym roku podczas wydarzenia podsumowującego ranking pojawiła się nowość – wyróżnienie Ambasadorowie Dobrych Praktyk w Sporcie. To nagroda, którą pomysłodawcy rankingu (Krzysztof Domaradzki z „Forbesa” i Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research) postanowili uhonorować ludzi, którzy w sposób szczególny – często bezinteresownie – wspierają rodzimy sport. Wyróżniono Mateusza Widłaka oraz Czesława Langa.

Mateusz Widłak jest prezesem Amp Futbol Polska (piłka nożna osób po amputacjach kończyn) i szefem European Amputee Football Federation. Wyróżnienie Ambasadora Dobrych Praktyk w Sporcie otrzymał z rąk Jarosława Wittstocka za skuteczne budowanie polskich i europejskich struktur dla niepełnosprawnych sportowców. Czesław Lang to z kolei organizator Tour de Pologne, który statuetkę otrzymał za zmianę oblicza rodzimego kolarstwa, wyniesienie Tour de Pologne do rangi ważnego wyścigu kolarskiego w Europie oraz walkę o zdrowie Polaków. Jemu statuetkę wręczył dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski.

Gratulujemy wyróżnionym w tym szczególnym roku świętowania stulecia polskiego sportu.