Kontrast
Wielkość czcionki

"Biegiem Polonio!" w Seulu

23 września w Seulu odbył się bieg „Biegiem Polonio!” zorganizowany przez Ambasadę Polską w Seulu dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział w wydarzeniu wzięło 30 osób, wśród których większość stanowili Polacy. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że „większość” nie oznacza „wyłącznie” – wśród startujących znaleźli się także Koreańczycy oraz cudzoziemcy innych narodowości!

Uczestnicy mieli do wyboru trzy opcje startu w biegu: na 10, 5 lub 3 kilometry. Wszyscy natomiast pobiegli w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach startowych, mówiących o przyszłorocznej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na których znalazło się logo obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapisane również po koreańsku.

Po biegu uczestnicy oraz ich rodziny i przyjaciele spotkali się na wspólnym pikniku nad rzeką Han. Wspólne uprawianie sportu, a następnie wspólny wypoczynek to zdecydowanie to, co w najlepszy sposób buduje wspólnotę – a to właśnie jeden z głównych celów, którym przysłużyć się mają huczne obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Dzięki poszanowaniu tych najważniejszych wartości, organizowany w Seulu bieg wpisał się w kalendarz radosnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już planowane są jego kolejne edycje – nie możemy się doczekać!