Kontrast
Wielkość czcionki

„Cztery domy słońca - ZIMA” - koncert dla dzieci w Warszawie

W niedzielę 7 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wybrzmią kolędy, pastorałki, karnawałowe harce! Biuro „Niepodległa” i Agencja Muzyczna Polskiego Radia zapraszają na wyjątkowy koncert dla najmłodszych „Cztery domy słońca – ZIMA”! Bilety dostępne są w kasie na godzinę przed koncertem lub online, a transmisja odbędzie się na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Koncert dla dzieci w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Kolędy, pastorałki, karnawałowe harce od wieków towarzyszą zimowym miesiącom. Zwyczaje i obrzędy, oraz towarzyszące im melodie, odkrywają przed młodymi Polkami i Polakami wiedzę o różnych regionach Ojczyzny i wpływają na budowę łączącej nas tożsamości narodowej. Do poznawania ich zapraszają artyści, którzy wystąpią 7 stycznia 2024 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Muzycy znani ze sceny folkowej: Kaja i Janusza Prusinowscy, Muzykancka Kompania Dziecięca i ich przyjaciele podzielą się radością wspólnoty regionów, tradycji muzycznych i różnych wrażliwości. W programie koncertu znajdą się utwory z albumu „Cztery domy słońca. Zima i Wiosna”, który miał swoją premierę w 2023 roku. Na krążku ZIMA znalazły się m. in. „Melodia adwentowa”, „Nad Betlejem jasna gwiazda”, „Na szczęście, na zdrowie, na ten nowy rok” – oracyjka, „Naśród dworu – kolęda dla dziewczyny”, „Pod chmurejkami – kolęda dla chłopca”, „Weselcie się ludzie”, „Trzej królowie przyjechali” – oracyjka, „A koniki kasztanki połamały sanki” – oberek zimowy, „Syrba” – taniec karnawałowy.

Zimowe utwory folkowe i tradycyjne

Na scenie pojawi się Muzykancka Kompania Dziecięca w składzie: Marysia Niwińska, Hania Prusinowska, Ignaś Koźlakiewicz, Stefan Żak, Gabrysia Burdalska, Adaś Burdalski, Filip Burdalski, Janek Koźlakiewicz, Malva Krysko, Witek Niwiński, Marysia Piszczatowska i Krasnoludki: Frajda i Berek Bikont-Maziarz. Towarzyszyć im będzie kapela: Kaja Prusinowska (kapelmistrzyni), Janusz Prusinowski (kapelmistrz), Mateusz Niwiński, Kazimierz Nitkiewicz, Piotr Piszczatowski, Michał Żak, Robert Burdalski, Marta Urban-Burdalska i Ewa Koźlakiewicz. Goście specjalni to Śpiewaczki z Gałek Rusinowskich (Maria Siwiec, Lena Popińska, Agata Korycka), Andrzej Klejzerowicz z Ciechanowca i Maniucha Bikont.

Koncert „Cztery domy słońca – ZIMA” odbędzie się 7 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59). Bilety w cenie 20 zł normalny i 10 zł ulgowy będzie można nabyć w kasie na godzinę przed koncertem lub online. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Zapraszamy całe rodziny i dzieci w każdym wieku!